Osiągnięcia biznesowe
Spektrum działalności gospodarczej członków PKB+ (opcja dostępna od 10 lutego br.)
04.12
2019
Sprint Integratorem Roku 2019
zwiń
opis
2019 jest dla naszej firmy dobrym rokiem. Obchodziliśmy jubileusz trzydziestolecia działalności, stając się tym samym jedną z niewielu na rynku firm z polskim kapitałem, które mogą się pochwalić tak długim doświadczeniem. Przekonaliśmy się, że to właśnie otoczenie naszej firmy, czyli pracownicy, partnerzy, klienci i przyjaciele, stanowią o jej sukcesie. Dziękujemy Wam za to i obiecujemy starać się jeszcze mocniej przez kolejne lata!

03.12
2019
II edycja akcji Sprint Pomaga
czytaj
więcej

31.10
2019
Sprint dostarczył wyposażenie informatyczne do Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku
czytaj
więcej

30.10
2019
Technologiczne Targi Pracy Future3
czytaj
więcej

29.10
2019
Sprint wyposaży olsztyńskie tramwaje od tureckiego producenta
czytaj
więcej
Sprint w ramach umowy zawartej z firmą Durmazlar dostarczy kompletne wyposażenie tramwajów oraz wsparcie w zakresie instalacji i uruchomienia. Realizacja zadania składa się z kilku etapów m.in.:
- częściowego zaprojektowania pojazdu w zakresach dostarczanego wyposażenia, finalnego doboru urządzeń oraz określenia pełnej funkcjonalności dla wszystkich systemów;
- kompletacji urządzeń, przygotowania do wysyłki;
- asysty podczas montaży oraz weryfikacji poprawności działania;
- szkoleń dotyczących montażu i uruchomień dla kolejnych pojazdów.
Realizacja zadania przewidziana jest na przełom września i października 2020 roku (pierwsze 12 pojazdów).

28.10
2019
Sprint został Złotym Partnerem duńskiego producenta Milestone Systems
czytaj
więcej

10.10
2019
Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic GRANICE 2019
czytaj
więcej
Na zdjęciu: Mariusz Gliński (Sprint), Nir Bar Natan (Controp) oraz Maciej Mroszczak (Sprint)

09.10
2019
Klasa Sprintu w Urzędzie Morskim w Gdyni
czytaj
więcej

08.10
2019
Fortinet Security Day
czytaj
więcej

01.09
2019
23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
czytaj
więcej
Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to również jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Europie, rozpoznawalny w różnych zakątkach świata. Do tej pory gościł artystów z 41 państw, w tym ponad 250 reżyserów i ponad 230 zespołów teatralnych. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu odbyło się ponad 800 wydarzeń w nurcie głównym i ponad 400 wydarzeń towarzyszących, jak wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, konkursy, wystawy, promocje książek, międzynarodowe konferencje i seminaria naukowe, parady festiwalowe i inne.

05.08
2019
Energa-Operator S.A. z nowym systemem VPN
czytaj
więcej
04.08
2019
23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
czytaj
więcej
fot. Dawid Linkowski

03.08
2019
Bank Pekao dla Sprint S.A.
czytaj
więcej

02.08
2019
Rozbudowa systemu SWIBŻ
czytaj
więcej
Na zdjęciu: kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski - dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Marek Kamiński - prezes Sprint S.A.

22.07
2019
Sprint pomaga
czytaj
więcej

21.07
2019
TRISTAR – utrzymanie systemu
czytaj
więcej
20.07
2019
DART dla Straży Miejskiej w Warszawie
czytaj
więcej
19.07
2019
Sterowanie ruchem pojazdów komunikacji miejskiej w Głogowie
czytaj
więcej

18.07
2019
ITS Wałbrzych
czytaj
więcej
Głównym celem inwestycji była poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego. Dzięki mechanizmowi nadawania priorytetu dla autobusów opóźnionych w stosunku do realizacji rozkładu jazdy, możliwe jest skrócenie ich czasu oczekiwania na czerwonym świetle. Na 10 przystankach autobusowych zamontowane zostały nowe tablice prezentujących rzeczywisty czas przyjazdu autobusów – każda z nich, dzięki funkcji głosowego odczytu komunikatów o odjazdach, jest przystosowana do obsługi przez osoby z dysfunkcją wzroku. Udostępniony został także serwis informacyjny - its.walbrzych.eu – prezentujący dane o ruchu drogowym, aktualnym zatłoczeniu sieci ulic objętych systemem ITS, a także o utrudnieniach drogowych w mieście oraz o strefie płatnego parkowania wraz z informacja pasażerską.
Ponadto w ramach inwestycji powstał system informacji parkingowej informujący o zajętości 6 głównych parkingów w mieście – informacja prezentowana jest na 5 tablicach świetlnych oraz w portalu its.walbrzych.eu. Wymienione zostały także 62 sterowniki oświetlenia ulicznego oraz 7 reduktorów mocy oświetlenia ulicznego.

17.07
2019
Statuetka Św. Jakuba 2019
czytaj
więcej
Fot. pochodzi ze strony olsztyn.wm.pl, autor: Karol Kiłyk

16.07
2019
Nagroda FORTINET
czytaj
więcej

15.07
2019
ITS w Tarnowie - rozpoczęcie projektu
czytaj
więcej
Głównym celem inwestycji jest poprawa warunków ruchu drogowego w mieście ze szczególnym naciskiem na transport publiczny. To właśnie podróżujący komunikacją miejską odczują największe zmiany – w mieście zostaną wprowadzone priorytety przejazdu na skrzyżowaniach dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu zmniejszą się znacząco opóźnienia, a co za tym idzie zwiększy się komfort podróżujących. Dzięki priorytetom skróci się czas postoju na czerwonym świetle dla pojazdów komunikacji miejskiej.
Dzięki wdrożeniu Systemu Sterowania Ruchem na 32 skrzyżowaniach także kierowcy powinni odczuć korzystną zmianę – zostaną utworzone 4 ciągi skoordynowane (tzw. zielona fala). System ITS działa w czasie rzeczywistym w sposób automatyczny, dlatego operatorzy/pracownicy nowego Centrum Sterowania Ruchem będą jedynie nadzorowali jego prawidłowe funkcjonowanie oraz będą mieli możliwość na bieżąco dokonywać zmian ustawień w taki sposób, aby zmniejszać natężenie ruchu w danych obszarach miasta, a także planować zmiany organizacji ruchu. Do dyspozycji będą mieli profesjonalną ścianę wizyjną, przedstawiającą obraz z nowych kamer monitoringu wizyjnego zainstalowanych na skrzyżowaniach, dzięki czemu obserwacja sytuacji na drogach Tarnowa będzie zdecydowanie ułatwiona.
5 marca 2019 roku została podpisana umowa na realizację systemu ITS w Tarnowie.

14.07
2019
RAPID DC
czytaj
więcej
13.07
2019
Technikum jest OK!
czytaj
więcej

12.07
2019
Bezpieczny internet w pomorskich szkołach
czytaj
więcej
11.07
2019
Trzy dekady na rynku IT
czytaj
więcej

21.03
2018
Medal pamiątkowy CTM PGZ
czytaj
więcej
Udział firmy w projekcie polegał na opracowaniu specjalizowanych modułów oprogramowania. Oprogramowanie wykonano przy zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i nowoczesnych technologii.
Niszczyciel min „KORMORAN” jest okrętem przeznaczonym do poszukiwania, klasyfikacji, identyfikacji i zwalczania min morskich, przeprowadzania jednostek morskich przez akweny zagrożone minami oraz obrony przeciwminowej okrętów i statków podczas przejścia morzem.

17.03
2018
Monitoring Trasy Pabianickiej w Łodzi
czytaj
więcej
Dodatkowo firma wykonała pilotażowy projekt systemu informacji parkingowej – w obecnej chwili dwie kamery na parkingu Urzędu Miasta Łodzi monitorują ruch samochodowy i zliczają wolne miejsca parkingowe. Informacja o ilości wolnych miejsc jest podawana w systemie Maks oraz na tablicy informacji parkingowej. To kolejna realizacja Sprintu systemu informacji parkingowej – podobny system działa już w Bydgoszczy.

16.03
2018
Inteligentne Systemy Transportowe w Wałbrzychu
czytaj
więcej
Projekt realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Ograniczenie niskiej emisji poprzez wprowadzenie zrównoważonej mobilności miejskiej i podmiejskiej, polegającej na wybudowaniu centrum przesiadkowego Wałbrzych Plac na Rozdrożu oraz poprawie systemów zarządzania ruchem i energooszczędnym oświetleniem miejskim".
Istotnym faktem jest to, iż oś komunikacyjna Wałbrzycha stanowi położona w dolinie rzeki Pełcznica - droga krajowa, po której co dnia przejeżdża ok. 30 tys. samochodów. Tym samym Wałbrzych, ze względu na ukształtowanie terenu, zabudowę, rozległość miasta oraz infrastrukturę drogową, jest swoistym ewenementem w skali kraju.
Planowane wdrożenie i oddanie do użytku dla Zamawiającego i mieszkańców miasta nastąpi jeszcze 2018 roku.

15.03
2018
ITS w Chorzowie – nowoczesne miasto naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców
czytaj
więcej
7 lutego br. Prezydent Miasta Chorzowa - Andrzej Kotala podpisał umowę z wiceprezesem Sprint Waldemarem Matukiewiczem.

14.03
2018
Nowy partner technologiczny na Stadionie Energa Gdańsk – systemy teletechniczne pod pełnym nadzorem
czytaj
więcej
Umowa została podpisana na trzy lata i obejmuje zapewnienie serwisu, naprawy oraz modernizację systemów ICT, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa wraz z zapewnieniem koniecznych upgradów. W szczególności obejmie instalacje bezpieczeństwa, w tym m.in. monitoring wizyjny CCTV, kontrolę dostępu, systemy bezpieczeństwa ppoż. czy system zarządzania budynkiem BMS; instalacje audiowizualne oraz teleinformatyczne i telekomunikacyjne. Zapewnienie ciągłości niezawodnego działania systemów zabezpieczeń technicznych na Stadionie Energa Gdańsk jest niezwykle istotne ze względu na specyfikę odbywających się tam imprez masowych. Na obiekcie zostanie wdrożone autorskie rozwiązanie firmy Sprint z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem budynków – VIZAN SMS, integrujące systemy bezpieczeństwa całego obiektu oraz umożliwiające tym samym ich stałe monitorowanie i zarządzanie.

20.12
2017
Technologie morskie nowej ery
czytaj
więcej
Podczas 2017 roku trwała dwuetapowa ocena wniosków w międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach programu ERA-NET cofund MarTERA. Sprint w ramach międzynarodowego konsorcjum (składającego się z firm i instytucji z Polski, Niemiec i Norwegii) złożył wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Retrospective Analysis of Historical AIS Data for Navigational Safety through Recommended Routes” (akronim: #HANSA). Projekt złożono w priorytecie 5: Safety and Security. Do finansowania rekomendowano 19 projektów, w tym projekt współtworzony przez Sprint.
W ramach tego projektu będziemy uczestniczyć w zadaniach badawczych i rozwojowych, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa morskiego poprzez wytworzenie narzędzia do analizy i wyznaczania optymalnych korytarzy podejścia statku do portu oraz ich ewentualnego uzgadniania pomiędzy odpowiednią administracją morską a mostkiem statku wpływającego. Zadania te będą realizowane z wykorzystaniem analizy Big Data oraz wykrywaniu anomalii w wiadomościach AIS.
Sprint wytworzy także dodatkowe funkcjonalności związane z analizą ryzyka i statystykami dla aplikacji SWIBŻ (MarSSIES). Naszym zadaniem będzie wytworzenie usługi dla Maritime Connectivity Platform (dawniej Maritime Cloud). Pozwoli to w pełni zademonstrować rezultaty projektu oraz wzbogaci produkt Sprintu o nowoczesne funkcjonalności eNav. Dzięki temu będzie możliwość wymiany informacji o trasie pomiędzy statkiem a lądem oraz jej korekta w czasie quasi-rzeczywistym.
O konkursie:
Nazwa Konkursu: Transnational Call for Research & Innovation Projects in Maritime and Marine Technologies
Temat konkursu: Maritime and Marine Technologies for a new Era
Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii morskich. Głównym celem programu ERA-NET cofund MarTERA jest umacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA – European Research Area) w zakresie technologii morskich oraz w zakresie Niebieskiego Wzrostu (Blue Growth).
Więcej na: https://www.martera.eu/start

13.11
2017
Złote Cyborgi rozdane podczas KSTiT 2017
czytaj
więcej
Nagrodzeni w tym roku zostali:
- Piotr Jaworski - Dyrektor Wykonawczy ds. Sieci i Technologii Orange Polska S.A.
- Piotr Wojciechowski - Prezes Zarządu i współzałożyciel WB Electronics S.A.
- Prof. dr hab. inż. Wojciech Kabaciński – Katedra Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej
- Prof. dr hab. inż. Ryszard J. Katulski – Kierownik Katedry Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

13.11
2017
Sprint S.A. zaprojektuje i wdroży inteligentny system transportu w Bielsku-Białej
czytaj
więcej
Głównym celem realizacji jest poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym naciskiem na transport publiczny. To właśnie podróżujący komunikacją miejską odczują największe zmiany – w mieście zostaną wprowadzone priorytety przejazdu na skrzyżowaniach dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu zmniejszą się znacząco opóźnienia, a co za tym idzie zwiększy się komfort podróżujących. Dzięki priorytetom skróci się czas postoju na czerwonym świetle dla pojazdów transportu publicznego. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymywania bieżącej informacji o ruchu na tablicach przystankowych i w autobusach, a także poprzez dedykowany systemowi portal internetowy i aplikację na urządzenia mobilne. W pierwszym etapie budowy systemu sterowania ruchem w mieście zostaną także zainstalowane kamery monitoringu wizyjnego na skrzyżowaniach i przystankach, a także uruchomione i wyposażone zostanie Centrum Zarządzania Ruchem w mieście.

13.11
2017
Sprint na targach RIGA COMM 2017
czytaj
więcej
04.09
2017
Podsumowanie III edycji ,,Forum Transportu Publicznego''
czytaj
więcej
Firma Sprint S.A. była Brązowym Partnerem tego wydarzenia.
Podczas forum został rozstrzygnięty konkurs ,,Asy Transportu’’, który ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Z przyjemnością informujemy, że Sprint S.A. zwyciężył w kategorii DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ DLA TRANSPORTU PUBLICZNEGO.
Na zdjęciu z prawej strony: Mariusz Kołkowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu ITS w Sprint S.A.

01.08
2017
Posiedzenie Rady Programowej Smart City Forum
czytaj
więcej
na zdjęciu w środku: Wiceprezes Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz

10.06
2017
Pierwszy mobilny komisariat w Trójmieście
czytaj
więcej
W tym zadaniu firma Sprint S.A. była odpowiedzialna za:
- dostawę, uruchomienie i konfigurację systemu monitoringu wizyjnego,
- dostawę i uruchomienie urządzeń (GSM LTE) do transmisji obrazu do stanowiska oglądowego w KMP Sopot,
- dostawę i uruchomienie systemu łączności VHF (radiotelefony VHF).

09.06
2017
Sprint wyróżniony na X Kongresie ITS
czytaj
więcej
Z przyjemnością informujemy, że firma Sprint S.A. otrzymała wyróżnienia, aż 2 w kategoriach:
- NAJLEPSZY PRODUKT - URZĄDZENIE za dostawę i montaż systemu ITS w ramach programu budżetowego ,,Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie’’,
- NAJLEPSZA PRACA DYPLOMOWA ABSOLWENTA SZKOŁY WYŻSZEJ za pracę dyplomową Aleksandra Dębskiego pt. „Koncepcja wykorzystania V2I do usprawnienia ruchu w ciągu koordynacyjnym sygnalizacji świetlnych”.

21.02
2017
SprintNews – magazyn informacyjny firmy Sprint
czytaj
więcej
W najnowszym numerze:
- Bezpieczne Miasto – platforma wymiany informacji dla mieszkańców
- Czy warto rozmawiać z maszyną – nowoczesne technologie w call center
- DART – system zarządzania bezpieczeństwem publicznym
- Relacja z I edycji Akademii Technologicznej Sprint
- Z energia dla energetyki – wywiad z dyrektorem wydziału sprzedaży Markiem Gorajdowskim
- Nagroda dla Olsztyna na Światowym Kongresie w Melbourne – rozmowa z Dorotą d’Aystetten, asystentką prezydenta Olsztyna ds. specjalnych projektów społecznych
Najnowsze wydanie magazynu do pobrania ze strony: http://www.sprint.pl/sprintnews.html

21.02
2017
Gazele Biznesu dla Sprint S.A.
czytaj
więcej
06.02
2017
Budownictwo panelowe
czytaj
więcej
Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo.
