Osiągnięcia biznesowe

Spektrum działalności gospodarczej członków PKB+ (opcja dostępna od 10 lutego br.)

10.10
2019
Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic GRANICE 2019 zwiń
opis

Podczas Targów GRANICE 2019 w Lublinie, Sprint S.A. wraz z partnerem - CONTROP Precision Technologies Ltd., prezentowali kompetencje z zakresu zabezpieczeń technicznych przeznaczonych m.in. dla służb mundurowych i ochrony granic. Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się ze szczegółami technicznymi m.in. kamery SPEED-ER, służącej do ochrony lądowej o poszerzonym zakresie zaprojektowanym do wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji.

Na zdjęciu: Mariusz Gliński (Sprint), Nir Bar Natan (Controp) oraz Maciej Mroszczak (Sprint)
 
Targi GRANICE to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone różnym aspektom ochrony granic oraz prezentacji formacji działających na granicach, ich zadań, wyzwań oraz współpracy z innymi instytucjami.
 

09.10
2019
Klasa Sprintu w Urzędzie Morskim w Gdyni czytaj
więcej

27 września 2019 r. odbyła się wizyta klasy Sprint z gdańskiego Technikum Łączności w Urzędzie Morskim w Gdyni.
 
Zaprezentowane zostały systemy informatyczne użytkowane w Centrum Bezpieczeństwa Morskiego - VTS Zatoka Gdańska oraz stanowisko pracy Kapitana Portu Gdynia (wieża Kapitanatu Portu), jako przykład dla stanowisk rozlokowanych wzdłuż polskiego wybrzeża (kapitanaty, bosmanaty). W miejscach tych w szczególności zaprezentowano systemy SWIBŻ (System Wymiany Informacji Bezpieczeństwa Żeglugi) - pełniący funkcję aplikacji centralnej dla Krajowego Systemu Bezpieczeństwa Morskiego oraz system NSW (National Single Window) - będący systemem odbioru, archiwizacji i dystrybucji informacji związanych z awizowanymi podróżami statków do polskich portów.
 
Omówiono także część infrastrukturalną, na którą składają się: serwerownie, stanowiska robocze, sieci światłowodowe i komunikacja radiowa wykorzystywana przez w/w systemy informatyczne pracujące w Urzędzie Morskim w Gdyni.
 
Sprint od kilku lat patronuje klasom o profilu technik informatyk w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku, prowadząc zajęcia i organizując wizyty w miejscach swoich realizacji.

08.10
2019
Fortinet Security Day czytaj
więcej

 We wrześniu w Małej Warszawie miał miejsce Fortinet Security Day 2019. To wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć nikogo, komu bliskie są kwestie bezpieczeństwa danych w cyfrowym świecie. Dyskutowano między innymi o tym, w jaki sposób chronić technologię operacyjną (OT), data center, usługi chmurowe, rozległe sieci WAN. Zastanawiano się, czy możemy przewidzieć zagrożenia, jakie dopiero nadejdą i jak będziemy musieli w przyszłości dbać o nasze bezpieczeństwo w przestrzeni cyfrowej. Zaprezentowano najskuteczniejsze rozwiązania, które wesprą klientów w osiągnięciu bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Sprint, jako Partner Strategiczny wydarzenia, zaprezentował demo Fortinet SD-WAN, które umożliwia w sposób efektywny i automatyczny wykorzystywać łącza dostępowe.

01.09
2019
23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku czytaj
więcej

 Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Gdański festiwal jest jednym z najbardziej utytułowanych w kraju - otrzymał prestiżową EFFE Award 2017/2018 – najważniejszą europejską nagrodę dla festiwali, przyznawaną przez Stowarzyszenie Festiwali Europejskich (EFA - European Festivals Association), przy wsparciu Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to również jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Europie, rozpoznawalny w różnych zakątkach świata. Do tej pory gościł artystów z 41 państw, w tym ponad 250 reżyserów i ponad 230 zespołów teatralnych. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu odbyło się ponad 800 wydarzeń w nurcie głównym i ponad 400 wydarzeń towarzyszących, jak wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, konkursy, wystawy, promocje książek, międzynarodowe konferencje i seminaria naukowe, parady festiwalowe i inne.
 
Jak co roku firma Sprint S.A. wspiera Festiwal Szekspirowski będąc Złotym Sponsorem wydarzenia. 

05.08
2019
Energa-Operator S.A. z nowym systemem VPN czytaj
więcej

 Sprint S.A. dostarczy i wdroży koncentratory VPN – Ipsec dla Energa-Operator S.A. Wdrożony system pozwoli na tunelowanie ruchu dla maksymalnie 180 tysięcy rozproszonych urządzeń. Rozwiązanie bazuje na FortiGate – next-generation firewall, produkcie światowej klasy producenta rozwiązań bezpieczeństwa - Fortinet. Wdrożenie obejmuje dwie lokalizacje w dwóch niezależnych serwerowniach oraz lokalizację testową służącą do przeprowadzania testów funkcjonalnych. System będzie objęty dodatkowo usługą utrzymaniową oraz szkoleniami dla personelu technicznego klienta.

04.08
2019
23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku czytaj
więcej

W piątek, 26 lipca, rozpoczęła się 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Gdański festiwal jest jednym z najbardziej utytułowanych w kraju - otrzymał prestiżową EFFE Award 2017/2018 – najważniejszą europejską nagrodę dla festiwali, przyznawaną przez Stowarzyszenie Festiwali Europejskich (EFA - European Festivals Association), przy wsparciu Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.
 
Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to również jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Europie, rozpoznawalny w różnych zakątkach świata. Do tej pory gościł artystów z 41 państw, w tym ponad 250 reżyserów i ponad 230 zespołów teatralnych. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu odbyło się ponad 800 wydarzeń w nurcie głównym i ponad 400 wydarzeń towarzyszących, jak wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, konkursy, wystawy, promocje książek, międzynarodowe konferencje i seminaria naukowe, parady festiwalowe i inne.
 
Złotym Sponsorem wydarzenia, jak co roku, jest firma Sprint S.A.
 
Podczas inauguracji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku Sprint otrzymał wspaniały prezent - grafikę "Gdański Teatr Szekspirowski" autorstwa Aliny Jackiewicz-Kaczmarek wykonaną na blasze cynkowej w technice akwaforty w połączeniu z akwatintą. 
Z rąk profesora Jerzego Limona grafikę odebrał dyrektor Stanisław Gibała.
fot. Dawid Linkowski
 

 

03.08
2019
Bank Pekao dla Sprint S.A. czytaj
więcej

 Z okazji jubileuszu 30 lat działalności firmy Sprint S.A., prezes Marek Kamiński odebrał z rąk Pani Katarzyny Gwóźdź, dyrektor zarządzającej Makroregionem Pomorskim Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao, pamiątkową statuetkę wraz z gratulacjami i życzeniami kolejnych sukcesów.
 
Z Bankiem Pekao Sprint współpracuje od wielu, wielu lat, darząc się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem.
 

02.08
2019
Rozbudowa systemu SWIBŻ czytaj
więcej

Od kilkunastu lat Sprint S.A. rozwija autorskie rozwiązanie VIZAN, na bazie którego w 2003 roku powstał SWIBŻ - system wdrożony i rozbudowywany przez kolejne lata w Urzędzie Morskim w Gdyni. SWIBŻ organizuje i porządkuje wymianę informacji istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa żeglugi.
 
W ostatnich dniach została podpisana kolejna umowa, która, poza dalszą rozbudową, obejmuje także utrzymanie systemu przez okres 2 lat.

Na zdjęciu: kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski - dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Marek Kamiński - prezes Sprint S.A.

22.07
2019
Sprint pomaga czytaj
więcej

Nietypową akcję zorganizowali pod koniec ubiegłego roku pracownicy firmy Sprint S.A. We wszystkich oddziałach firmy jednego dnia zorganizowano kiermasze wyrobów własnych, zbierając tym samym środki na akcję „Mikołaje! Łączcie się!”, dedykowanej najmłodszym podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych i Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Sprintowy kiermasz autorskich dzieł artystycznych, słodkich i słonych wypieków i wielu wielu innych wartościowych perełek okazał się prawdziwym sukcesem.
 
Pracownicy zgromadzili kwotę 5 667,96 PLN, dzięki której dzieci otrzymały tak potrzebne im wsparcie. 
 

21.07
2019
TRISTAR – utrzymanie systemu czytaj
więcej

Sprint wspólnie z firmą Eldro Serwis sp. z o.o. wygrał przetarg na „Utrzymanie urządzeń sygnalizacji świetlnych i Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR na terenie Gminy Miasta Gdańska”.
Sprint będzie odpowiedzialny za utrzymanie sprzętu i oprogramowania w głównej serwerowni systemu Tristar wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz systemu CCTV na skrzyżowaniach.
 
Przejęcie tego kontraktu to kolejny sukces na pozyskaniu nowych kontraktów serwisowych w szerokim portfolio firmy.
 

20.07
2019
DART dla Straży Miejskiej w Warszawie czytaj
więcej

Sprint S.A. wdraża największy w naszej historii system DART dla Straży Miejskiej w Warszawie. Działając w konsorcjum z firmą Pentacomp firma wygrała przetarg na Wykonanie Systemu "Zintegrowana Platforma Wymiany Danych" wspomagającego procesy w obszarze wspomagania dowodzenia i realizacji zadań Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jest to jednocześnie największy przetarg na software dla straży miejskiej w Polsce. 

19.07
2019
Sterowanie ruchem pojazdów komunikacji miejskiej w Głogowie czytaj
więcej

 W ramach inwestycji „Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w Głogowie poprzez zakup taboru niskoemisyjnego i rozwój infrastruktury pasażerskiej wraz z systemem zarządzania ruchem miejskim” firma Sprint S.A. uruchomiła w autobusach Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Głogowie 15 nowoczesnych autokomputerów wraz z oprogramowaniem umożliwiającym realizację nadzoru, sterowania ruchem pojazdów komunikacji miejskiej oraz wprowadzenie priorytetyzacji dla autobusów. Wdrożono również, poprzez wyposażenie w układy łączności i zaimplementowane oprogramowanie, system zarządzania sygnalizacjami świetlnymi w mieście. Dzięki temu stan pracy poszczególnych sygnalizacji jest monitorowany zarówno w dyspozytorni Komunikacji Miejskiej, jak również bezpośrednio w siedzibie służb utrzymaniowych.

18.07
2019
ITS Wałbrzych czytaj
więcej

Sprint zakończył kolejną realizację Inteligentnych Systemów Transportowych - tym razem w Wałbrzychu.

Głównym celem inwestycji była poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego. Dzięki mechanizmowi nadawania priorytetu dla autobusów opóźnionych w stosunku do realizacji rozkładu jazdy, możliwe jest skrócenie ich czasu oczekiwania na czerwonym świetle. Na 10 przystankach autobusowych zamontowane zostały nowe tablice prezentujących rzeczywisty czas przyjazdu autobusów – każda z nich, dzięki funkcji głosowego odczytu komunikatów o odjazdach, jest przystosowana do obsługi przez osoby z dysfunkcją wzroku. Udostępniony został także serwis informacyjny - its.walbrzych.eu – prezentujący dane o ruchu drogowym, aktualnym zatłoczeniu sieci ulic objętych systemem ITS, a także o utrudnieniach drogowych w mieście oraz o strefie płatnego parkowania wraz z informacja pasażerską.
 
Realizacja systemu ITS w Wałbrzychu objęła modernizację 17 sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, na których pojawiły się nowe sygnalizatory, wysięgniki i maszty, 51 kamer wideodetekcji, przyciski dla pieszych, sygnalizatory akustyczne i 17 sterowników sygnalizacji. Na skrzyżowaniach, przystankach oraz w newralgicznych punktach miasta pojawiło się łącznie 29 nowych kamer monitoringu wizyjnego, podłączonych do Centrum Sterowania Ruchem w Straży Miejskiej. Inwestycja objęła budowę nowego Centrum Sterowania Ruchem które  dysponuje narzędziami do bezpośredniego nadzoru, zarządzania i sterowania ruchem na ciągach drogowych objętym projektem – SPRINT/ITS/SCATS.

Ponadto w ramach inwestycji powstał system informacji parkingowej informujący o zajętości 6 głównych parkingów w mieście – informacja prezentowana jest na 5 tablicach świetlnych oraz w portalu its.walbrzych.eu. Wymienione zostały także 62 sterowniki oświetlenia ulicznego oraz 7 reduktorów mocy oświetlenia ulicznego.
 
Należy także pamiętać, że budowa takiego systemu w mieście to także duży zakres robót ziemnych – samych kabli światłowodowych ułożono ponad 37 km.
 

17.07
2019
Statuetka Św. Jakuba 2019 czytaj
więcej

Podczas oficjalnej gali w Olsztynie Prezydent Miasta Piotr Grzymowicz wręczył Statuetki Św. Jakuba - nagrodę przyznawaną od 2003 roku w 6 kategoriach: kultura, nauka, sport, organizacje pozarządowe, gospodarka i szczególne zasługi dla Olsztyna. O nagrodach decyduje kapituła, której przewodniczy prezydent miasta. 

W kategorii gospodarka nagrodę dla firmy Sprint S.A., działającej na rynku nowoczesnych technologii od 30 lat, odebrał prezes zarządu - Marek Kamiński. 

Fot. pochodzi ze strony olsztyn.wm.pl, autor: Karol Kiłyk 
 

16.07
2019
Nagroda FORTINET czytaj
więcej

Podczas konferencji Fortinet Partner SYNC 2019 w Arłamowie firma Sprint otrzymała nagrodę dla Partnera o największym wzroście sprzedaży w 2018 roku oraz za najciekawszy projekt WiFi. Fortinet docenił nasz projekt dla pomorskiego producenta z branży stolarki budowlanej, gdzie wdrożyliśmy system WiFi najnowszej generacji produkcji Fortinet. Wdrożenie obejmowało dostarczenie punktów dostępowych, kontrolerów w wysokiej dostępności oraz aplikacji zapewniających bezpieczeństwo i zarządzanie rozległą siecią WiFi.

Z firmą Fortinet łączą nas od dawna bliskie relacje partnerskie - mamy status Złotego Partnera, a w ostatnim czasie staliśmy się największym dostawcą rozwiązań Fortinet w województwie pomorskim, m.in. za sprawą takich realizacji, jak wdrożenie systemu bezpieczeństwa danych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
 
 

15.07
2019
ITS w Tarnowie - rozpoczęcie projektu czytaj
więcej

Z początkiem marca br. w Tarnowie ruszyła jedna z najważniejszych inwestycji w obszarze komunikacji miejskiej ostatnich lat: budowa Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS). Wykonawcą systemu jest Sprint. Realizacja kosztować będzie ok. 18,5 mln PLN i zakończy się w połowie 2020 roku.

Głównym celem inwestycji jest poprawa warunków ruchu drogowego w mieście ze szczególnym naciskiem na transport publiczny. To właśnie podróżujący komunikacją miejską odczują największe zmiany – w mieście zostaną wprowadzone priorytety przejazdu na skrzyżowaniach dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu zmniejszą się znacząco opóźnienia, a co za tym idzie zwiększy się komfort podróżujących. Dzięki priorytetom skróci się czas postoju na czerwonym świetle dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Dzięki wdrożeniu Systemu Sterowania Ruchem na 32 skrzyżowaniach także kierowcy powinni odczuć korzystną zmianę – zostaną utworzone 4 ciągi skoordynowane (tzw. zielona fala). System ITS działa w czasie rzeczywistym w sposób automatyczny, dlatego operatorzy/pracownicy nowego Centrum Sterowania Ruchem będą jedynie nadzorowali jego prawidłowe funkcjonowanie oraz będą mieli możliwość na bieżąco dokonywać zmian ustawień w taki sposób, aby zmniejszać natężenie ruchu w danych obszarach miasta, a także planować zmiany organizacji ruchu. Do dyspozycji będą mieli profesjonalną ścianę wizyjną, przedstawiającą obraz z nowych kamer monitoringu wizyjnego zainstalowanych na skrzyżowaniach, dzięki czemu obserwacja sytuacji na drogach Tarnowa będzie zdecydowanie ułatwiona.
 
Dodatkowym udogodnieniem dla kierowców będzie system informacji parkingowej, ułatwiający wyszukiwanie wolnych miejsc w obrębie miasta. 10 tablic informacyjnych oraz aplikacja na telefon będą naprowadzać kierowców na jedno z 600 miejsc parkingowych.
 
Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeszcze tablice zmiennej treści VMS, umieszczone na 3 wlotach do miasta, informujące ich o optymalnych trasach dojazdu do wybranych miejsc oraz ostrzegających
o zmianie ruchu czy groźnych zdarzeniach.
 
Mieszkańcy Tarnowa skorzystają także z trzech stacji pogodowych, które poza standardowymi parametrami będą wykonywały pomiary warunków drogowych czy jakości powietrza i poziomu hałasu. Wszystkie wymienione elementy ITS połączy ok. 20 km sieci światłowodowej.

5 marca 2019 roku została podpisana umowa na realizację systemu ITS w Tarnowie.
 
Na zdjęciu od lewej: Artur Michałek - z-ca dyrektora ZDiK w Tarnowie,
Jadwiga Stankiewicz - z-ca prezydenta Tarnowa
oraz Waldemar Matukiewicz - wiceprezes zarządu Sprint 
 

14.07
2019
RAPID DC czytaj
więcej

Sprint Data Center uruchomiło nową markę: RAPIDDC.pl Jest to odpowiedź na potrzeby Klientów z sektora MSP. RapidDC oferuje: domeny, hosting, serwery VPS, serwery dedykowane, certyfikaty SSL, administrację serwerami oraz wiele usług dodatkowych. Rapid DC został zrealizowany w oparciu o profesjonalne oprogramowanie, pozwalające na kompleksowe zarządzanie Klientami, rozliczeniami i procesami wsparcia Klienta. Nasz system obsługuje wszystkie procesy i etapy „życia” Klienta, od rejestracji po zakończenie współpracy, jest wydajnym narzędziem automatyzacji biznesowej. Pozwala na sprawną realizację procesu sprzedaży i obsługi płatności (PayPal, T-pay). Obecnie strona Rapid DC oferuje atrakcyjne promocje, które są skierowane do szerokiego grona odbiorców. Niektóre usługi są dostępne nawet z 90% rabatem przez pierwszy, roczny okres rozliczeniowy. Promocyjne ceny usług są dostępne do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że nowa marka spełni oczekiwania Klientów, a produkty, usługi, szata graficzna strony i jej funkcjonalność przypadną im do gustu. Zapraszamy do zarejestrowania się na stronie Rapid DC i zakupienia usług, chętnie poznamy Wasze uwagi i sugestie.
 

13.07
2019
Technikum jest OK! czytaj
więcej

Zdobywamy Zdobywców! Sprint jest współorganizatorem corocznej konferencji „Technikum jest OK!”, odbywającej się przy okazji Tygodnia Zawodowca w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku. Z Technikum Łączności łączą firmę długoletnie stosunki – jesteśmy patronem klas o profilu technik informatyk, a także zatrudniamy szereg absolwentów tej szkoły. 

12.07
2019
Bezpieczny internet w pomorskich szkołach czytaj
więcej

Sprint, na zlecenie NASK, wykona zadanie polegające na instalacji i serwisie oraz sporządzeniu koncepcji w ramach projektu Budowa szkolnych sieci dostępowych Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), niezbędnych w celu dostarczenia i świadczenia usług teleinformatycznych do szkół. Nasza realizacja obejmie ponad 1000 szkół w województwie pomorskim. 
 
OSE jest publiczną siecią telekomunikacyjną służącą świadczeniu publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jednostkom oświatowym. Dzięki temu w szkołach dostępny jest bezpieczny, szybki i bezpłatny internet. Celem OSE jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.
 
Więcej o OSE: https://ose.gov.pl/
 

11.07
2019
Trzy dekady na rynku IT czytaj
więcej

W grudniu 2018 roku firma Sprint skończyła 30 lat. To duży sukces wśród firm z branży IT z polskim kapitałem, integratorów, którzy idą z duchem czasu i bezustannie oferują innowacyjne rozwiązania. 
Firma zaczynała od budowy sieci telekomunikacyjnych. Była jedną z pierwszych prywatnych firm, które budowały wtedy światłowody w Polsce. Pierwszy kabel światłowodowy w Trójmieście zbudowany został na zlecenie Zarządu Portu Gdańsk w roku 1994. Przemiany gospodarcze w kraju spowodowały ekspansję rynku telekomunikacyjnego i informatycznego. Wraz z rosnącymi potrzebami rynku firma starała się rozszerzyć zakres usług, aby kompleksowo realizować wszystkie zadania. Dzisiaj Sprint jest dostawcą nowoczesnych usług informatycznych i telekomunikacyjnych. Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi. 
Elastyczność i otwartość na nowości ułatwiły firmie szybki rozwój i zdobycie doświadczenia. Do dzisiaj zarząd firmy jest zorientowany na ciągły rozwój pracowników, zdobywanie przez nich nowych doświadczeń oraz danie im szansy na realizację własnych planów zawodowych. To właśnie młodzi, wykształceni i ambitni ludzi dają firmie energię, nowe pomysły i zaangażowanie. Misją Sprintu był i jest przede wszystkim innowacyjny rozwój w zakresie teleinformatyki, dostarczanie usług i sprzedaż produktów światowych liderów w branży o wysokich standardach jakości, nowoczesnych i kompleksowo spełniających wymagania klientów. Miarą wartości firmy jest zadowolenie klientów, dzięki temu od lat udaje się utrzymywać markę Sprint na takim poziomie.
 
W czerwcu na Stadionie Energa Gdańsk, odbyła się uroczystość 30-lecia firmy Sprint. Na jubileusz przybyło ponad 250 pracowników ze wszystkich naszych oddziałów. Wieczór uświetnił koncert zespołu De Mono, równolatka firmy. Pracownicy bawili się do białego rana, a Sprint wszedł w kolejną dekadę udowadniając, że polskie firmy IT doskonale odnajdują się na rynku, są konkurencyjne, innowacyjne i stale podnoszą swoje kompetencje.
 

21.03
2018
Medal pamiątkowy CTM PGZ czytaj
więcej

Z okazji ceremonii pierwszego podniesienia bandery MW na ORP „KORMORAN”, która odbyła się 28 listopada 2017 roku, Sprint S.A. otrzymał medal pamiątkowy jako podwykonawca Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM).
Udział firmy w projekcie polegał na opracowaniu specjalizowanych modułów oprogramowania. Oprogramowanie wykonano przy zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i nowoczesnych technologii.
Niszczyciel min „KORMORAN” jest okrętem przeznaczonym do poszukiwania, klasyfikacji, identyfikacji i zwalczania min morskich, przeprowadzania jednostek morskich przez akweny zagrożone minami oraz obrony przeciwminowej okrętów i statków podczas przejścia morzem.

17.03
2018
Monitoring Trasy Pabianickiej w Łodzi czytaj
więcej

Sprint dostarczył i zamontował na zlecenie Straży Miejskiej w Łodzi 80 kamer monitoringu wizyjnego w 14 lokalizacjach na Trasie Pabianickiej, w tym monitoring 4 przejść podziemnych.

Dodatkowo firma wykonała pilotażowy projekt systemu informacji parkingowej – w obecnej chwili dwie kamery na parkingu Urzędu Miasta Łodzi monitorują ruch samochodowy i zliczają wolne miejsca parkingowe. Informacja o ilości wolnych miejsc jest podawana w systemie Maks oraz na tablicy informacji parkingowej. To kolejna realizacja Sprintu systemu informacji parkingowej – podobny system działa już w Bydgoszczy.

16.03
2018
Inteligentne Systemy Transportowe w Wałbrzychu czytaj
więcej

Po trwającym kilka miesięcy postepowaniu przetargowym, w dniu 09.01.2018, Sprint S.A. podpisał umowę z Gminą Wałbrzych, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta Wałbrzych, na realizację Inteligentnego Systemu Transportu.
Projekt realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Ograniczenie niskiej emisji poprzez wprowadzenie zrównoważonej mobilności miejskiej i podmiejskiej, polegającej na wybudowaniu centrum przesiadkowego Wałbrzych Plac na Rozdrożu oraz poprawie systemów zarządzania ruchem i energooszczędnym oświetleniem miejskim".
Istotnym faktem jest to, iż oś komunikacyjna Wałbrzycha stanowi położona w dolinie rzeki Pełcznica - droga krajowa, po której co dnia przejeżdża ok. 30 tys. samochodów. Tym samym Wałbrzych, ze względu na ukształtowanie terenu, zabudowę, rozległość miasta oraz infrastrukturę drogową, jest swoistym ewenementem w skali kraju.
Planowane wdrożenie i oddanie do użytku dla Zamawiającego i mieszkańców miasta nastąpi jeszcze 2018 roku.

15.03
2018
ITS w Chorzowie – nowoczesne miasto naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców czytaj
więcej

Inteligentny System Transportowy (ITS) w Chorzowie ma za zadanie usprawnienie ruchu przede wszystkim w transporcie publicznym, ale także indywidualnym. System zarządzania ruchem w mieście będzie miał za zadanie kompleksowe obsługiwanie szeregu podsystemów, w tym w szczególności priorytety dla pojazdów transportu publicznego czy podsystem liniowego sterowania i zarządzania ruchem drogowym. Kierowcy otrzymają szereg informacji, w tym o warunkach ruchu w mieście i drogach alternatywnych czy wolnych miejscach parkingowych m.in. dzięki tablicom zmiennej treści oraz informacji parkingowej, a także dzięki dedykowanej stronie www czy aplikacji mobilnej. Sprint zrealizuje także system monitoringu wizyjnego skrzyżowań, w tym dostarczy kamery do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Zainstalowane zostaną dynamiczne wagi wychwytujące przeciążone pojazdy, a także stacje meteorologiczne informujące o stanie nawierzchni drogi. Mieszkańcy Chorzowa odczują poprawę warunków jazdy, a ruch w mieście stanie się bezpieczniejszy i bardziej płynny.

7 lutego br. Prezydent Miasta Chorzowa - Andrzej Kotala podpisał umowę z wiceprezesem Sprint Waldemarem Matukiewiczem.

14.03
2018
Nowy partner technologiczny na Stadionie Energa Gdańsk – systemy teletechniczne pod pełnym nadzorem czytaj
więcej

Z początkiem lutego 2018 roku świadczenie usług serwisu i wsparcia technicznego dla systemów teleinformatycznych, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa dla Stadionu Energa Gdańsk przejmie Sprint - nowy partner technologiczny.

Umowa została podpisana na trzy lata i obejmuje zapewnienie serwisu, naprawy oraz modernizację systemów ICT, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa wraz z zapewnieniem koniecznych upgradów. W szczególności obejmie instalacje bezpieczeństwa, w tym m.in. monitoring wizyjny CCTV, kontrolę dostępu, systemy bezpieczeństwa ppoż. czy system zarządzania budynkiem BMS; instalacje audiowizualne oraz teleinformatyczne i telekomunikacyjne. Zapewnienie ciągłości niezawodnego działania systemów zabezpieczeń technicznych na Stadionie Energa Gdańsk jest niezwykle istotne ze względu na specyfikę odbywających się tam imprez masowych. Na obiekcie zostanie wdrożone autorskie rozwiązanie firmy Sprint z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem budynków – VIZAN SMS, integrujące systemy bezpieczeństwa całego obiektu oraz umożliwiające tym samym ich stałe monitorowanie i zarządzanie.

20.12
2017
Technologie morskie nowej ery czytaj
więcej

Współtworzony przez Sprint projekt dot. bezpieczeństwa nawigacji otrzyma dofinansowanie w ramach międzynarodowego konkursu MarTERA.

Podczas 2017 roku trwała dwuetapowa ocena wniosków w międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach programu ERA-NET cofund MarTERA. Sprint w ramach międzynarodowego konsorcjum (składającego się z firm i instytucji z Polski, Niemiec i Norwegii) złożył wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Retrospective Analysis of Historical AIS Data for Navigational Safety through Recommended Routes” (akronim: #HANSA). Projekt złożono w priorytecie 5: Safety and Security. Do finansowania rekomendowano 19 projektów, w tym projekt współtworzony przez Sprint.

W ramach tego projektu będziemy uczestniczyć w zadaniach badawczych i rozwojowych, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa morskiego poprzez wytworzenie narzędzia do analizy i wyznaczania optymalnych korytarzy podejścia statku do portu oraz ich ewentualnego uzgadniania pomiędzy odpowiednią administracją morską a mostkiem statku wpływającego. Zadania te będą realizowane z wykorzystaniem analizy Big Data oraz wykrywaniu anomalii w wiadomościach AIS.

Sprint wytworzy także dodatkowe funkcjonalności związane z analizą ryzyka i statystykami dla aplikacji SWIBŻ (MarSSIES). Naszym zadaniem będzie wytworzenie usługi dla Maritime Connectivity Platform (dawniej Maritime Cloud). Pozwoli to w pełni zademonstrować rezultaty projektu oraz wzbogaci produkt Sprintu o nowoczesne funkcjonalności eNav. Dzięki temu będzie możliwość wymiany informacji o trasie pomiędzy statkiem a lądem oraz jej korekta w czasie quasi-rzeczywistym.

O konkursie:

Nazwa Konkursu: Transnational Call for Research & Innovation Projects in Maritime and Marine Technologies
Temat konkursu: Maritime and Marine Technologies for a new Era
Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii morskich. Głównym celem programu ERA-NET cofund MarTERA jest umacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA – European Research Area) w zakresie technologii morskich oraz w zakresie Niebieskiego Wzrostu (Blue Growth).
Więcej na: https://www.martera.eu/start

13.11
2017
Złote Cyborgi rozdane podczas KSTiT 2017 czytaj
więcej

Podczas XXXIII Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki - KSTiT 2017, które odbyło się w dniach 13-15 września w Warszawie, rozdano Złote Cyborgi - najważniejsze wyróżnienie w branży teleinformatycznej. Sponsorem nagrody jest firma Sprint S.A.

Nagrodzeni w tym roku zostali:
  1. Piotr Jaworski - Dyrektor Wykonawczy ds. Sieci i Technologii Orange Polska S.A.
  2. Piotr Wojciechowski - Prezes Zarządu i współzałożyciel WB Electronics S.A.
  3. Prof. dr hab. inż. Wojciech Kabaciński – Katedra Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej
  4. Prof. dr hab. inż. Ryszard J. Katulski – Kierownik Katedry Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

13.11
2017
Sprint S.A. zaprojektuje i wdroży inteligentny system transportu w Bielsku-Białej czytaj
więcej

Z początkiem października ruszała jedna z najważniejszych w Bielsku-Białej inwestycji ostatnich lat: budowa systemu ITS. Pierwszy etap systemu zrealizuje firma Sprint S.A.
Głównym celem realizacji jest poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym naciskiem na transport publiczny. To właśnie podróżujący komunikacją miejską odczują największe zmiany – w mieście zostaną wprowadzone priorytety przejazdu na skrzyżowaniach dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu zmniejszą się znacząco opóźnienia, a co za tym idzie zwiększy się komfort podróżujących. Dzięki priorytetom skróci się czas postoju na czerwonym świetle dla pojazdów transportu publicznego. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymywania bieżącej informacji o ruchu na tablicach przystankowych i w autobusach, a także poprzez dedykowany systemowi portal internetowy i aplikację na urządzenia mobilne. W pierwszym etapie budowy systemu sterowania ruchem w mieście zostaną także zainstalowane kamery monitoringu wizyjnego na skrzyżowaniach i przystankach, a także uruchomione i wyposażone zostanie Centrum Zarządzania Ruchem w mieście.

13.11
2017
Sprint na targach RIGA COMM 2017 czytaj
więcej

Podczas targów RIGA COMM, które odbyły się w dniach 9-10 listopada br. w Rydze firma Sprint S.A. miała zaszczyt reprezentować nasz kraj na stoisku Ambasady RP. Prezentowaliśmy m.in. rozwiązania z zakresu Smart City. 

Na zdjęciu Michał Burka, dyrektor wydziału inżynierii oprogramowania w Sprint S.A.

04.09
2017
Podsumowanie III edycji ,,Forum Transportu Publicznego'' czytaj
więcej

30 sierpnia w Warszawie odbyła się III edycja ,,Forum Transportu Publicznego". Podczas konferencji był szeroko omawiany temat optymalizacji realizacji potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii.

Firma Sprint S.A. była Brązowym Partnerem tego wydarzenia.

Podczas forum został rozstrzygnięty konkurs ,,Asy Transportu’’, który ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Z przyjemnością informujemy, że Sprint S.A. zwyciężył w kategorii DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ DLA TRANSPORTU PUBLICZNEGO.

Na zdjęciu z prawej strony: Mariusz Kołkowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu ITS w Sprint S.A.

01.08
2017
Posiedzenie Rady Programowej Smart City Forum czytaj
więcej

22 czerwca 2017 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się Posiedzenie Rady Programowej Smart City Forum, której przewodniczy Pan Mariusz Gaca, Wiceprezes Zarządu Orange Polska. Celem spotkania było ustalenie zakresu merytorycznego Wydarzenia, które będzie miało miejsce w dniach 20-21 września br. w Hotelu Sheraton w Warszawie. Jednym z członków rady jest Wiceprezes Zarządu Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz.

na zdjęciu w środku: Wiceprezes Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz

10.06
2017
Pierwszy mobilny komisariat w Trójmieście czytaj
więcej

Wspólnym staraniem władz Sopotu oraz policji udało się sprowadzić do miasta Mobilne Centrum Monitoringu. Projekt został zrealizowany w ramach przetargu na wykonanie zabudowy pojazdu specjalistycznego, na bazie samochodu Volkswagen Crafter. Pojazd został wyposażony w sześć kamer, w tym dwie obrotowe, zainstalowane na wysuwanym maszcie, sprzęt komputerowy oraz sieć łączności radiowej z dostępem do internetu i policyjnych baz danych.

W tym zadaniu firma Sprint S.A. była odpowiedzialna za:
  • dostawę, uruchomienie i konfigurację systemu monitoringu wizyjnego,
  • dostawę i uruchomienie urządzeń (GSM LTE) do transmisji obrazu do stanowiska oglądowego w KMP Sopot,
  • dostawę i uruchomienie systemu łączności VHF (radiotelefony VHF).
źródło zdjęć: Trojmiasto.pl

09.06
2017
Sprint wyróżniony na X Kongresie ITS czytaj
więcej

16 maja odbyła się gala wręczenia nagród LIDER ITS 2017, która została zorganizowana w ramach X Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych.

Z przyjemnością informujemy, że firma Sprint S.A. otrzymała wyróżnienia, aż 2 w kategoriach:
  • NAJLEPSZY PRODUKT - URZĄDZENIE za dostawę i montaż systemu ITS w ramach programu budżetowego ,,Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie’’,
  • NAJLEPSZA PRACA DYPLOMOWA ABSOLWENTA SZKOŁY WYŻSZEJ za pracę dyplomową Aleksandra Dębskiego pt. „Koncepcja wykorzystania V2I do usprawnienia ruchu w ciągu koordynacyjnym sygnalizacji świetlnych”. 
Na zdjęciu: Wiceprezes Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz drugi z lewej strony, Aleksander Dębski, Inżynier Wsparcia Sprzedaży ITS pierwszy z lewej strony.

21.02
2017
SprintNews – magazyn informacyjny firmy Sprint czytaj
więcej

 Zachęcamy do lektury magazynu SprintNews, w którym opisujemy najciekawsze wdrożenia i technologiczne nowinki z rynku.
W najnowszym numerze:
- Bezpieczne Miasto – platforma wymiany informacji dla mieszkańców
- Czy warto rozmawiać z maszyną – nowoczesne technologie w call center
- DART – system zarządzania bezpieczeństwem publicznym
- Relacja z I edycji Akademii Technologicznej Sprint
- Z energia dla energetyki – wywiad z dyrektorem wydziału sprzedaży Markiem Gorajdowskim
- Nagroda dla Olsztyna na Światowym Kongresie w Melbourne – rozmowa z Dorotą d’Aystetten, asystentką prezydenta Olsztyna ds. specjalnych projektów społecznych
Najnowsze wydanie magazynu do pobrania ze strony: http://www.sprint.pl/sprintnews.html

21.02
2017
Gazele Biznesu dla Sprint S.A. czytaj
więcej

 Sprint został laureatem prestiżowej nagrody gazele Biznesu 2016, przyznawanej dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Podczas gali w Olsztynie nagrodę odebrał wiceprezes zarządu – Aleksander Jarmołkowicz.

06.02
2017
Budownictwo panelowe czytaj
więcej

Fabryka domów Ekoinbud buduje przedszkole wykorzystując popularną m.in. w Skandynawii nowoczesną technologię modułową - z gotowych paneli.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo.