Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

PLATAN Sp. z o.o.

Telekomunikacyjna
www.platan.pl

O firmie

PLATAN Sp. z o.o. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych.

PLATAN Sp. z o.o. dysponuje kompleksową ofertą central zarówno pod względem pojemności, jak i technologii. Najmniejsza oferowana centralka Solo 5 pozwala na obsługę 5 linii wewnętrznych, natomiast największy system telekomunikacyjny Delta może obsługiwać do 480 portów i przeznaczony jest dla dużych firm i instytucji.

Co trzecia centrala abonencka i co druga mała centrala cyfrowa sprzedana w Polsce w 2008 r. powstała w firmie PLATAN Sp. z o.o. Nasz udział w rynku central abonenckich wynosił w 2008 roku 32% biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych central (dane Instytutu Rynku Elektronicznego). Zapewniło nam to pozycję lidera w krajowym rankingu.

PLATAN Sp. z o.o. produkuje również Zintegrowane Systemy Powiadamiania digitex, które służą do alarmowania, sygnalizowania i zapewnienia łączności dla służb ratowniczych. Znajdują one szerokie zastosowanie w Obronie Cywilnej (m.in. Centrach Zarządzania Kryzysowego - CZK), Straży Pożarnej, Ratownictwie Medycznym, Policji i innych służbach, jak również w powstających Centrach Powiadamiania Ratunkowego (CPR).

Systemy Płatana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte o najnowsze światowe trendy i technologie. Wszystkie produkty są elastycznie dostosowane do potrzeb i oczekiwań rynku.

Firma czerpie z bogatych doświadczeń firm założycielskich - Digitex i Micronet, które od 1985 roku należały do grona prekursorów polskiego rynku elektronicznego, oferując rozwiązania z zakresu telekomunikacji i łączności radiowej. PLATAN Sp. z o.o. to gwarancja powstawania nowych produktów zgodnych z najnowszymi światowymi trendami.

Przedmiot działalności

Platan w swojej ofercie posiada:

  • centrale telefoniczne i serwery telekomunikacyjne małej, średniej i dużej pojemności
  • akcesoria
  • oprogramowanie
  • usługi VoIP
  • specyficzne rozwiązania dedykowane

Kontakt

PLATAN Sp. z o.o.
ul. Platanowa 2
81-855 Sopot

Tel.: 58 555 88 00
Fax: 58 555 88 01
Email: platan@platan.pl