Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

Wärtsilä

Inteligentne, zaawansowane technicznie rozwiązania dla sektora morskiego oraz energetycznego
www.wartsila.com/pol

O firmie

Wärtsilä jest globalnym liderem oferującym inteligentne, zaawansowane technicznie rozwiązania dla sektora morskiego oraz energetycznego. Co drugi statek operujący na świecie wyposażony jest w urządzenia firmy Wärtsilä. Swoje inteligentne elektrownie, o łącznej mocy 70 GW, Wärtsilä zbudowała w 170 krajach. Podstawowym produktem firmy są silniki tłokowe, które instalowane są zarówno na statkach jak i obiektach energetycznych. Wärtsilä jest zdecydowanym liderem światowym w produkcji silników zasilanych gazem (LNG).

Wärtsilä posiada swoje oddziały w 80 krajach, w których zatrudnia łącznie ok. 18 000 pracowników. 
Aktualnie w Polsce istnieją trzy firmy należące do Grupy Wärtsilä:
  • Wartsila Polska Sp. z o.o. –  jako oddział Korporacji Wärtsilä w Polsce oraz dwa biura projektowe: 
  • Wartsila Ship Design Poland Sp. z o.o.
  • Wartsila Baltic Design Centre Sp. z o.o.
Wartsila Polska jest największym oddziałem serwisowym firmy w Europie. Nasi specjaliści serwisują instalacje Wärtsilä zarówno morskie jak i energetyczne na całym świecie.

W Polsce Wärtsilä zatrudnia łącznie około 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników, głównie inżynierów serwisu oraz projektantów.

Przedmiot działalności

Wärtsilä jest globalnym producentem wyposażenia okrętowego. Główne produkty i rozwiązania Wärtsilä to: silniki tłokowe spalinowe oraz zasilane gazem wraz z systemami magazynowania i obróbki gazów, zespoły prądotwórcze, kompletne systemy automatyki okrętowej, systemy nawigacji i komunikacji, systemy bezpieczeństwa, systemy dynamicznego pozycjonowania, śruby okrętowe o stałym i zmiennym skoku, stery strumieniowe i azymutalne, uszczelnienia i łożyska linii wałów, przekładnie, pompy i sprężarki. Firma również dostarcza systemy okrętowe służące ochronie środowiska: systemy oczyszczania spalin, systemy utylizacji wód balastowych, systemy oczyszczania wód zaolejonych, utylizacja śmieci. Firma buduje i obsługuje kompletne elektrownie zasilane silnikami spalinowymi oraz gazowymi, elektrownie solarne, wiatrowe oraz zasilane biogazem. Ponadto firma buduje i obsługuje terminale gazowe LNG. Firma zapewnia autoryzowany serwis dla wszystkich swoich produktów i rozwiązań na całym świecie w obszarze morskim i energetyki. Ponadto Wärtsilä prowadzi działalność projektową w obszarze projektowania statków oraz instalacji i wyposażenia okrętowego.
 

Kontakt

Wartsila Polska Sp. z o.o.
ul. Twarda 12
80-871 Gdansk
Tel.+48 58 347 85 00
Fax +48 58 347 85 20