Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

WIRELAND Sp. z o.o.

Metalowa
www.wireland.pl

O firmie

Historia naszej firmy sięga 1968 roku, kiedy powstała Fabryka Wyrobów Gospodarstwa Domowego „ZAGOD”. Teren fabryki o powierzchni 30.000 m2, z tego 10.000 m2 pod dachem, z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz maszynami umożliwiającymi korzystanie z innowacyjnych technologii produkcji, dały potencjał na ogromny rozwój firmy.

W 1968 roku firma zatrudniała 90 pracowników, a latach siedemdziesiątych 400 osób. Dziś wśród naszych pracowników są tacy, którzy pracują tu od powstania przedsiębiorstwa. Obok doświadczonych pracowników z najdłuższym stażem pracy, firma WIRELAND sp. z o.o. zatrudnia młodą kadrę inżynierów, ekonomistów, handlowców, technologów, konstruktorów i projektantów.

Pod względem technologicznym, fabryka przechodziła olbrzymie i dynamiczne zmiany. Jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy technologię powlekania metalu tworzywami sztucznymi metodą fluidyzacji. Opracowaliśmy technologię stosowania nowych powłok oraz uruchomiliśmy masową produkcję wyrobów z drutu. Innowacje technologiczne kilkunastu wyrobów zarejestrowaliśmy w Urzędzie Patentowym. Zdobywaliśmy najwyższe lokaty i nagrody w wojewódzkich i ogólnokrajowych rankingach biznesowych.

Równocześnie ze zdobywaniem rynku krajowego rozwijała się nasza produkcja eksportowa. Swoje produkty sprzedawaliśmy do Belgii, Szwecji, Irlandii, Holandii i Niemiec. Dobre wyniki sprzedażowe pozwoliły nam zakupić nowe linie technologiczne oraz najnowocześniejsze maszyny. Ciągły rozwój zawsze był jednym z naszych priorytetów.

Mocną stroną naszej fabryki jest Dział Rozwoju Produktu, Prototypownia i Narzędziownia. Te elementy w połączeniu z Działem Konstruktorów i Technologów, Planowaniem Produkcji oraz zespołem handlowców i zapleczem logistycznym stanowią JEDEN ORGANIZM FIRMY.

Obecnie z sukcesami działamy na rynku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, irlandzkim, węgierskim, duńskim i rosyjskim.

Jesteśmy dumni z naszej 45- letniej działalności w branży metalowej. Przez ten czas zmieniały się trendy, technologie i warunki gospodarcze, ale my niezmiennie oferujemy naszym klientom, to co dla nich najważniejsze – zadowolenie z rzetelnie wykonanej przez nas usługi.


Przedmiot działalności

Wireland oferuje szeroką gamę produktów wykonanych z drutu:

  • wyposażenie sklepów
  • stojaki reklamowe
  • meble domowe i ogrodowe
  • ogrodzenia
  • osłony śmietnikowe
  • ozdoby

Kontakt

Wireland Sp. z o.o.
ul. Szarych Szeregów 10
77-100 Bytów

tel./fax: +48 59 822 34 42
e-mail: biuro@wireland.pl