Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

Complex Sp. z o.o.

Drzewna
www.complex.gda.pl

O firmie

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Complex Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1989 roku, specjalizując się głównie w remontach międzyrejsowych statków. Z uwagi na głęboki kryzys na polskim rynku żeglugowym, coraz silniejszą pozycją w działalności firmy stawała się produkcja wyrobów z drewna w posiadanym Zakładzie Drzewnym w Trzebuniu koło Dziemian. Z czasem, w 1997 roku, firma wzbogaciła się o drugi Zakład Drzewny w Dziemianach. W 2004 roku rozpoczął działalność trzeci nasz zakład - w Borkowie, który specjalizuje się w konstrukcjach drewnianych budowanych na bazie płytek kolczastych firmy Mitek.

Obecnie produkcja szerokiej gamy produktów drzewnych, głównie galanterii ogrodowej, jest podstawową gałęzią działalności firmy Complex. Wyroby te z powodzeniem sprzedawane są w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich. Complex od początku swojej działalności stawia na rozwój i ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych tak, aby produkty firmy coraz lepiej zaspakajały rosnące potrzeby klientów.

Firma zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników. Możliwości produkcyjne to blisko 120.000m3/rok. Zadaszone magazyny zajmują powierzchnię 9.300m2. Park maszynowy firmy to między innymi nowoczesne linie traków, w tym automatyczna linia firmy STENNER, zespół ekologicznych automatycznych kotłowni opalanych trocinami oraz zespół suszarni o pojemności 700 m3.

W 2005 roku firma nasza wdrożyła w życie i certyfikowała w BVQI System zarządzania jakością i środowiskiem 9001:2000 oraz ISO 14001 w zakresie "Produkcji wyrobów drewnianych do ogrodów, drewna budowlanego, drewna klejonego" w głównej siedzibie w Gdańsku oraz w zakładach w Trzebuniu i Dziemianach.

Przedmiot działalności

PUP COMPLEX oferuje:

  • Architekturę ogrodową (sztachety, ogrodzenia, donice, bramki, pergole, budy, ławki, altany, place zabaw i in.)
  • Drewno kominkowe
  • Drewno budowlane
  • Drewno klejone
  • Wiązary dachowe
  • Domy rekreacyjne
  • Kostkę brukową 

Kontakt

PUP Complex Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 7/9
80-451 Gdańsk

Tel.: 058 341 00 95
Faks: 058 341 07 18
Adres email: complex@complex.gda.pl