Osiągnięcia biznesowe

Spektrum działalności gospodarczej członków PKB+ (opcja dostępna od 10 lutego br.)

16.12
2021
zwiń
opis

Firma Femax powołała dwa start-upy wspierające działalność podstawową firm zajmujących się handlem usługowym w hurtowniach działających w różnych branżach.
 
Platforma Yuppim - rozwiązanie umożliwiające użytkownikom umieszczanie niezbędnych, dla potencjalnych odbiorców instytucjonalnych, danych i informacji dotyczących posiadanych produktów. 
 
Platforma Bizami -  nakładka na system magazynowo - księgowy, np. hurtowni lub dużego przedsiębiorstwa, umożliwiająca kontrolę przepływu towaru w czasie (np. w wieloletniej perspektywie) w danym asortymencie a także dynamiczne planowanie zakupów.

16.12
2021
PKB+ H2 Technologie wodorowe czytaj
więcej

Powołanie wokół PKB+ oraz podmiotów współpracujących z Politechniką Gdańską, forum współpracy firm zainteresowanych rozwojem działalności wykorzystujących technologie wodorowe, celem budowania i wykorzystania w przyszłości technik wodorowych w gospodarce (w oparciu o indywidualną wiedzę i doświadczenia tych firm).
Inicjatywa została objęta Patronatem Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej prof. dr inż. Mirosława Wołoszyna.

Swój akces zgłosiły niżej wymienione firmy PKB+:
  1. Infracorr 
  2. Jakusz
  3. Prodmorex
  4. Sprint
  5. Intech
  6. Techno-Service
  7. Centrum Promocji
  8. EMS
  9. NEWD
  10. Przywidzki Klaster Energetyczny
  11. Zielona Brama
  12. Complex
oraz
  1. Cemet
  2. Arex

30.03
2021
Rada programowa 12. Smart City Forum czytaj
więcej

11 lutego odbyło się posiedzenie Rady Programowej, które zainaugurowało pracę nad agendą 12. Smart City Forum.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 ekspertów reprezentujących samorządy oraz sektor biznesu, w tym Waldemar Matukiewicz, wiceprezes zarządu w Sprint S.A.
 
Kongres Smart City 2021 odbędzie się w dniach 12-13 maja br. w hotelu Sheraton Grand Warsaw oraz online.
Link do krótkiej relacji z tego wydarzenia:
 

29.03
2021
Webinar „Vmware Cloud Foundation - zapoznanie z produktem” czytaj
więcej

24 lutego br. odbył się webinar „Vmware Cloud Foundation - zapoznanie z produktem”, w trakcie którego zaprezentowaliśmy rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Przedstawiliśmy jak może wyglądać praca w modelu chmurowym przy wykorzystaniu środowisk w naszych datacenter. Omówiliśmy komponenty składowe produktu i udzieliliśmy odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników.

Webinar poprowadzili:
Łukasz Waga, Kierownik zespołu ds. pamięci masowych i serwerów w Sprint S.A.
Andrzej Łukowski, Solution Design Specialist w Tech Data AB Poland.
 

26.03
2021
WiFi4EU na terenie gmin Komorniki i Nekla czytaj
więcej

Kolejna realizacja w ramach projektu WiFi4EU ukończona. Firma INEA S.A., we współpracy z firmą Sprint - partnerem technologicznym oraz dostawcą rozwiązań WiFi firmą Cambium Networks wybudowała łącznie 28 zewnętrznych i wewnętrznych hotspotów na terenie gminy Komorniki oraz w gminie Nekla. 

Inicjatywa WiFi4EU wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w gminach w całej Europie.
 

25.03
2021
WiFi4EU w gminie Świdwin czytaj
więcej

Sprint wdrożył kolejny projekt w ramach programu WiFi4EU. Tym razem w gminie Świdwin.

W ramach realizacji zadania zainstalowane zostały następujące rozwiązania firmy Cambium Networks:
  • 10 hotspotów WiFi serii cnPilot E510 oraz E501S w wersji zewnętrznej.
  • 2 przełączniki sieciowe serii EX2010.
  • System zarządzania w chmurze publicznej (cnMaestro).
Zasięg działania sieci WiFi obejmuje m.in.: Plac Konstytucji 3 Maja, park przy ulicach 3-go Maja, Niedziałkowskiego i Orląt Lwowskich oraz Zamek Joannitów.
 

24.03
2021
Rozbudowa systemu National Single Window czytaj
więcej

W ramach umowy podpisanej z Urzędem Morskim w Gdyni, zaprojektujemy oraz wdrożymy modyfikację funkcjonalną istniejącego systemu National Single Window (NSW), w celu umożliwienia armatorom, kapitanom statków lub ich przedstawicielom wypełnienia obowiązków sprawozdawczych zgodnie z aktualnymi przepisami.

Rozbudowany NSW:
  • obejmie funkcjonalności systemu kontrolno-informacyjnego dla Portów Polskich i Krajowego Pojedynczego Punktu Kontaktowego;
  • będzie platformą elektroniczną łączącą Narodowy System SafeSeaNet, elektroniczny system administracji celnej oraz inne systemy odbiorców danych z systemami elektronicznymi służącymi przekazywaniu informacji przez armatora lub kapitana statku lub ich przedstawicieli, zgodnie z odpowiednimi artykułami ustawy o bezpieczeństwie morskim.
Warto dodać, że obecnie wykorzystywany system NSW opracowany został przez Sprint w 2016 roku i stanowił rozwinięcie kanału pozyskiwania danych dotyczących morskich deklaracji sprawozdawczych o kanał umożliwiający komunikację w trybie system-to-system z pominięciem procesu ręcznego dodawania deklaracji.
 

12.02
2021
Nagroda ,,Kryształy Przetargów Publicznych'' dla Sprintu czytaj
więcej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż decyzją Kapituły Przetargi Publiczne Sprint został odznaczony wyróżnieniem w kategorii "Infrastruktura drogowo-komunikacyjna" za realizację publicznego zamówienia ITS w mieście Chorzów.

Kryształy Przetargów Publicznych to nagrody przyznawane zamawiającym i wykonawcom z całej Polski za poprawność procesu realizacji zamówienia od chwili jego ogłoszenia oraz jakość wykonania, która jest dowodem na poszanowanie publicznych pieniędzy.

Sprint zaprojektował, dostarczył, wykonał i uruchomił do działania Liniowy System Zarządzania Ruchem na terenie miasta Chorzowa w ramach zadania inwestycyjnego pn.: ,,Budowa centrum przesiadkowego chorzowskiego Rynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą’’.

11.02
2021
Internet w miejscach publicznych w Białogardzie w ramach inicjatywy WIFI4EU czytaj
więcej

Z przyjemnością informujemy, że Sprint w ramach programu WIFI4EU wdrożył w gminie Białogard:
  • 8 hotspotów WiFi (cnPilot E410) zainstalowanych wewnątrz pomieszczeń;
  • 7 hotspotów (cnPilot WiFi E510) zewnętrznych; przełącznik sieciowy (cnMatrix EX2010);
  • system zarządzania w chmurze publicznej (cnMaestro).
Zasięg działania sieci WiFi obejmuje budynek Urzędu Miasta, parki, basen, muzeum.
Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie obywatelom i odwiedzającym dostępu do wysokiej jakości internetu w całej UE przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia.

10.02
2021
Monitoring w Warszawskim ZOO czytaj
więcej

Sprint wygrał postępowanie na wykonanie monitoringu na terenie Warszawskiego ZOO. W ramach umowy jesteśmy odpowiedzialni za wykonanie sieci i instalacji teletechnicznych, elektroenergetycznych; dostawę i montaż słupów, 66 kamer oraz urządzeń w serwerowni i w pomieszczeniach dozoru.

Dostarczymy 66 kompletów kamer, na które składają się kamery stacjonarne kopułowe IP Full HD, kamery stacjonarne kopułowe IP 4Mpx, kamery stacjonarne kopułowe IP 4Mpx z funkcją Face Capture, kamery stacjonarne IP Full HD typu Bullet, kamery stacjonarne IP 4Mpx typu Bullet, kamery stacjonarne IP 8Mpx typu Bullet i kamery stacjonarne IP 4Mpx typu Bullet z funkcją Face Capture.

System zarządzania opierać się będzie na platformie programowej pracującej w strukturze klient-serwer. Zarówno obserwacja, jak i zarządzanie systemem, odbywać się będzie z poziomu oprogramowania klienta pracującego na stacjach roboczych.

System zapisu opierać się będzie o rejestratory dedykowane do pracy z platformą klient-serwer oraz, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, również z funkcją identyfikacji twarzy.

09.02
2021
Sprint Pomaga 2020 czytaj
więcej

W ramach 3 edycji akcji Sprint Pomaga zbieraliśmy środki na pomoc Bydgoskiemu Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

W dniach 2-4 grudnia odbył się kiermasz charytatywny dla naszych pracowników, w wersji online. Podczas którego udowodniliśmy po raz kolejny, że mamy wielkie serca, potrafimy się zmobilizować, nawet w tych wyjątkowych okolicznościach. Emocji podczas kiermaszu nie brakowało. Walka momentami była wyrównana.

W tym roku zgromadziliśmy rekordową kwotę 8 980,52 zł, dzięki której podopieczni bydgoskiej placówki otrzymali tak potrzebne im wsparcie. Za zebrane przez nas środki zakupiliśmy m.in. AGD, wyposażenie kuchenne, zabawki, owoce i słodycze.

Sprintowym Mikołajem roku drugi rok z rzędu została Ewa Szostek z Olsztyna. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !

Dziękujemy również wszystkim naszym darczyńcom za okazane serce i zaangażowanie. Jesteście Wielcy !

08.02
2021
Sprint wspiera akcję „Gdańsk Pomaga – Dobre RozDANIE”. czytaj
więcej

Od 18.12 do 5 lutego br. 2 015 przekazano osobom, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią. Inicjatywa była częścią akcji #GdańskPomaga, dedykowanej osobom i instytucjom, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Akcja tworzona jest wspólnie z Arena Gdańsk Operator, Fundacją Gdańską oraz Amber Side, dzięki wsparciu Partnerów Stadionu Gdańsk, w tym Sprint S.A.

Więcej informacji:
 

07.02
2021
Komunikat w sprawie zmian w Zarządzie Sprint S.A. czytaj
więcej

Szanowni Państwo,

niniejszym informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2021 r. Prezes Marek Kamiński podjął decyzję o zakończeniu pracy w Zarządzie firmy Sprint S.A. i objął stanowisko w Radzie Nadzorczej Spółki.

W konsekwencji powyższej zmiany Rada Nadzorcza Spółki na stanowisko Prezesa Zarządu mianowała Sławomira Wojtackiego, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu będzie zapewniać kontynuację dotychczasowych działań oraz wytyczać dalsze kierunki rozwoju firmy. Zarząd Spółki uzupełniać będą, tak jak dotychczas: Aleksander Jarmołkowicz – Wiceprezes i Waldemar Matukiewicz – Wiceprezes.

Powyższe zmiany są naturalną konsekwencją rozwoju firmy Sprint S.A. Gwarantujemy, iż w dalszym ciągu dostarczać będziemy profesjonalne usługi oraz wysokiej klasy produkty i rozwiązania własne oraz wiodących na świecie producentów IT. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie, a także liczymy na dalszy rozwój naszej współpracy.

Życzymy również przy tej okazji wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

06.02
2021
Raport branży głosowej 2020 czytaj
więcej

Z przyjemnością informujemy, że pracownicy Sprint S.A.: Michał Bukontt, Dyrektor Wydziału Sprzedaży oraz Andrzej Krasuski, Menadżer Rozwoju Biznesu zostali zaproszeni przez naszego Partnera firmę Techmo, do współpracy w tworzeniu raportu, który jest branżowym podsumowaniem minionego roku na rynku voice.

Raport ,,Voiceboty i ludzie’’ zawiera m.in. zestawienie poglądów i spostrzeżeń oraz podsumowań i planów 15 firm z branży contact center.
 
Serdecznie zapraszamy do lektury (wypowiedzi naszych pracowników znajdują się na stronie 12).

05.02
2021
Sprint został Platynowym Partnerem duńskiego producenta Milestone Systems czytaj
więcej

Sprint uzyskał najwyższy status partnerski – Platynowy, duńskiego producenta Milestone Systems. Warto wspomnieć, że takim statusem mogą pochwalić tylko 3 firmy w Polsce:

https://www.milestonesys.com/community/find-a-milestone-partner/resellers/

Milestone jest producentem profesjonalnego oprogramowania do zarządzania w systemach telewizji przemysłowej, które jest kompatybilne z dużą liczbą kamer, wideoserwerów i cyfrowych rejestratorów wideo (DVR). Oprogramowanie oferuje szeroki wachlarz funkcji, realizuje wszystkie potrzeby z dziedziny monitoringu wideo - bez względu na to, czy instalacja obejmuje kilka, czy kilka tysięcy kamer.

04.02
2021
Sprint, w konsorcjum z firmą Elvys, podpisał umowę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie czytaj
więcej

Sprint, w konsorcjum ze słowacką firmą Elvys, podpisał umowę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie na budowę Podsystemu Łączności Dyspozytorskiej oraz Podsystemu Łączności.

Projekt swoim zasięgiem obejmie stopnie wodne, zbiorniki oraz inne obiekty hydrotechniczne wzdłuż rzeki Odry. W zakresie obu podsystemów będzie m.in.: realizacja cyfrowych połączeń indywidualnych oraz grupowych, łączność w sytuacjach kryzysowych np. powodzi, komunikacja z obszarami gdzie nie funkcjonują inne sieci telekomunikacyjne, budowa niezawodnej i inteligentnej sieci WAN pomiędzy obiektami Zamawiającego, organizacja łączności wzdłuż Odry z użyciem morskich/śródlądowych kanałów radiowych z zaimplementowaną funkcją „voting” oraz sygnalizacją śródlądową ATIS.

Konsorcjum Sprint - Elvys zainstaluje i uruchomi niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie. Dodatkowo zapewnione zostanie kompleksowe przeszkolenie personelu Zamawiającego z obsługi wdrożonych podsystemów.
 

03.02
2021
O naszej realizacji w tymczasowym szpitalu covidowym na terenie MTG czytaj
więcej

Tymczasowy szpital covidowy na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich został wyposażony przez Sprint w system CCTV, obejmujący ponad 200 kamer wraz z systemem nadzorującym.

Projekt został wykonany w ekspresowym czasie, co było szczególnie ważne w przypadku prac niezbędnych do pilnego uruchomienia punktu szczepień. Poza systemem monitoringu wizyjnego wykonaliśmy także takie systemy, jak: system okablowania strukturalnego, SSP - system sygnalizacji pożaru, DSO - dźwiękowy system ostrzegawczy oraz KD - system kontroli dostępu.
 
Więcej informacji o tymczasowym szpitalu covidowym w załączonym artykule.
 
 

05.10
2020
Sprint rozbuduje System Monitoringu Miejskiego w Łodzi czytaj
więcej

Sprint wygrał postępowanie na Rozbudowę Systemu Monitoringu Miejskiego w Łodzi. W ramach umowy Sprint jest odpowiedzialny za zaprojektowanie, dostawę, wykonanie nowych 18 punktów kamerowych składających się z 47 kamer IP firmy AXIS, interkomów IP „Help Point”, głośników IP, ich uruchomienie i włączenie do istniejącego Systemu Monitoringu Miejskiego w Łodzi, zestawienie transmisji między punktami kamerowymi, serwerownią i centrami oglądowymi, budowę infrastruktury teletechnicznej wraz z kanalizacją teletechniczną oraz świadczenie usług gwarancyjnych przez okres 12 miesięcy. 
Nowe punkty kamerowe zostaną wybudowane w miejscach ustalonych przez Policję i Straż Miejską, uznanych za niebezpieczne, bądź potencjalnie generujących zagrożenie dla mieszkańców. Wykonany system umożliwi monitorowanie i nadzór wideo zarówno w dzień, jak i w nocy. Obraz z kamer będzie dostępny na istniejących stanowiskach oglądowych zlokalizowanych w SM, KMP, KWP oraz WZKiB. 
 

03.10
2020
Złote Cyborgi 2020 czytaj
więcej

Podczas XXXVI Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki - KSTiT 2020, które odbyło się w dniach 17-18 września br. w Łodzi, rozdano Złote Cyborgi. 
Sprint jest pomysłodawcą i fundatorem tej nagrody przyznawanej od ponad 20 lat. Laureatami zostają wyróżniające się osobistości branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym, czy też menedżerskim. Statuetka jest wyrazem uznania dla działalności wywierającej olbrzymi wpływ na dynamiczny rozwój branży teleinformatycznej w naszym kraju.
 
W 2020 ROKU STATUETKĄ ZŁOTEGO CYBORGA ZOSTALI NAGRODZENI:
 
  • Henryk Kamiński - Przewodniczący Rady Nadzorczej Sprint S.A. uhonorowany jubileuszową setną statuetką za wyróżniającą się działalność na rzecz rozwoju polskiej telekomunikacji i teleinformatyki oraz ogromny wkład w popularyzację dokonań firm i ludzi związanych z telekomunikacją i teleinformatyką w Polsce.
  • Prof. dr hab. inż. Hanna Bogucka - Dyrektor Instytutu Radiokomunikacji Politechniki Poznańskiej za osiągnięcia naukowe w zakresie systemów radio-komunikacji ruchomej, wysoką rozpoznawalność naukową i organizacyjną w skali światowej i aktywność w międzynarodowych gremiach naukowych w zakresie telekomunikacji.
  • Dr hab. inż. Jordi Mongay Batalla - Profesor Instytutu Łączności Państwowy Instytut Badawczy za szereg cennych inicjatyw związanych z wdrażaniem technologii 5G w Polsce, w tym koordynację prac Polskiego Centrum Kompetencji Cyfrowych 5G - Digital Innovation Hub 5G.
Fot. Jacek Szabela
 

02.10
2020
Instalacja systemu termowizyjnego na terenie AmberExpo czytaj
więcej

W związku z sytuacją spowodowaną przez COVID-19 firmy są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko swoim pracownikom, ale również klientom. Międzynarodowe Targi Gdańskie przy współpracy ze Sprintem wyszły naprzeciw tym wymaganiom instalując system termowizyjny na terenie targów. 
 
W dniach 26-29.08.2020 w AmberExpo odbyły się 27. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii - AMBERIF 2020. Jest to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tego wydarzenia Sprint był odpowiedzialny za instalację systemu demonstracyjnego składającego się z: kamery termowizyjnej, black body, dwóch kamer zliczających IN i OUT, rejestratora oraz monitorów obsługiwanych przez Operatora. System miał na celu zapewnić bezpieczeństwo uczestników targów poprzez analizę temperatury ciała każdej osoby przechodzącej przez bramki. System wysyłał powiadomienia w przypadku, gdy osoba odwiedzająca miała podwyższoną temperaturę lub nie przestrzegała norm sanitarnych i nie nosiła maseczki. Została również zastosowana technologia umożliwiająca zliczanie uczestników, którzy wchodzą i wychodzą z targów.

01.10
2020
26. wydanie Sprintnewsa już dostępne czytaj
więcej

 W najnowszym numerze magazynu SprintNews m.in.:
  • Inteligentne Systemy Transportowe w Opolu i Bielsku-Białej,
  • Sprint został Złotym Partnerem Milestone i Lenovo,
  • Sprint ze specjalizacją Fortinet Secure SD-WAN,
  • Webinaria w Sprincie,
  • Utrzymanie sygnalizacji świetlnej w Warszawie,
  • Rozbudowa systemu ITS w Bydgoszczy,
  • Serwery dla Sądów,
  • Wiaty przystankowe dla miasta Ełku,
  • i inne...
Kliknij, aby przeczytać: www.sprintnews.pl/2020/sierpien/
 

03.08
2020
Rozbudowa Inteligentnych Systemów Transportowych w Bielsku-Białej czytaj
więcej

22 czerwca br. władze Bielska-Białej i przedstawiciele firmy Sprint podpisali umowę na rozbudowę Inteligentnego Systemu Transportowego. Na jego zrealizowanie przeznaczone zostanie ponad 13 mln złotych.

System zostanie rozbudowany o 14 sygnalizacji świetlnych, kamery wizyjne, priorytety dla autobusów, tablice informacji przystankowej, a także znaki zmiennej treści dla kierowców oraz informację o wolnych miejscach parkingowych.
 

02.08
2020
Sprint wdrożył w firmie Vectra voicebota z wykorzystaniem rozpoznawania i syntezy mowy Techmo czytaj
więcej

Z przyjemnością informujemy, że firma Sprint S.A. wdrożyła w firmie VECTRA voicebota z wykorzystaniem rozpoznawania i syntezy mowy Techmo.

Wdrożenie przebiegło sprawnie i skutecznie, co w dużej mierze jest zasługą naszej firmy. To nasze kolejne wspólne wdrożenie zakończone sukcesem.
 

01.08
2020
XI Edycja Smart City Forum 100% ONLINE czytaj
więcej

W dniach 15-16 czerwca odbyła się XI edycja Smart City Forum 100% ONLINE, którego partnerem była nasza firma.

W gronie ekspertów omawiane były kwestie implementacji rozwiązań stosowanych w miastach na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań smart city w czasie kryzysu. Ta edycja stworzyła okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, edukacja obywatelska, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych.
 
O wartość merytoryczną spotkania zadbała Rada Programowa, której członkiem jest wiceprezes Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz, który był zarazem jednym z panelistów debaty inauguracyjnej.
 
W ciągu 2 dni kongresu, eksperci oraz specjaliści związani z tematyką smart city, przedstawili najistotniejsze tematy, a także podzielili się przykładami praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie.
 

22.05
2020
Konferencja InfraSEC2020 czytaj
więcej

5 lutego w Warszawie odbyła się 4 edycja InfraSEC. Podczas konferencji stawiany był nacisk na praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem najnowszych technologii i inteligentnych rozwiązań.

W panelu dyskusyjnym dotyczącym zagrożenia dla Operational Technology (OT) w erze sztucznej inteligencji, w roli eksperta wystąpił nasz pracownik Robert Szymczak, dyrektor wsparcia sprzedaży.
 
Sprint był Partnerem Strategicznym tego wydarzenia wraz z firmą Fortinet.
 

21.05
2020
Seminarium „Zintegrowany system zarządzania ruchem w Chorzowie’’ czytaj
więcej

W dniach 20-21 lutego br. w Chorzowie w hotelu Focus odbyło się seminarium pt. „Zintegrowany system zarządzania ruchem w Chorzowie’’. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chorzowa, a partnerem merytorycznym była m.in. firma Sprint S.A. 

Program obejmował przedstawienie głównych założeń Systemu Zarządzania Ruchem w Chorzowie i w miastach sąsiadujących. Podczas seminarium przybliżone zostały różne punkty widzenia w zakresie priorytetów i zasad działania systemu - z perspektywy zarządzającego (właściciela systemu), wykonawcy (Sprint S.A.) i użytkownika. Omówiono również poszczególne aspekty funkcjonowania systemu ITS.
 

20.05
2020
Sprint S.A. jako pierwszy w Polsce uzyskał specjalizację Fortinet Secure SD-WAN czytaj
więcej

Sprint S.A. jako pierwsza firma w Polsce uzyskała specjalizację Fortinet Secure SD-WAN w ramach nowego programu partnerskiego Fortinet Engage Partner Program.

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN:
  • udostępnia aplikacjom najefektywniejsze w danym momencie połączenia z siecią rozległą,
  • zapewnia optymalną wydajność aplikacji poprzez ich dokładną identyfikację i zastosowanie odpowiednich zasad routingu na poziomie konkretnej aplikacji,
  • umożliwia szybkie działanie aplikacji SaaS (np. Office365, CRM, Dropbox) oraz połączeń audio i wideo.
 

18.05
2020
Sprint S.A. po raz kolejny uzyskał status Złotego Partnera Lenovo czytaj
więcej

Sprint S.A. po raz kolejny uzyskał status Złotego Partnera naszego głównego dostawcy rozwiązań serwerowych i pamięci masowych. Technologię znamy od 2005 roku, kiedy była jeszcze w barwach IBM.

Lenovo to czwarty światowy dostawca wg Gartnera, oraz numer jeden w zakresie niezawodności, konsekwentnie od ponad 4 lat. Istotne jest również to, że Lenovo najszybciej wprowadza najnowsze technologie do swoich serwerów.

Status GOLD potwierdza nasze kompetencje, gwarantując szybkie, bezproblemowe wdrożenia zakończone satysfakcją Klientów. Zdecydowana większość naszych realizacji opiera się na rozwiązaniach tego producenta. 
 

29.01
2020
Inteligentne Systemy Transportowe w Opolu czytaj
więcej

10.01 br. władze Opola i przedstawiciele firmy Sprint, podpisali umowę na budowę Inteligentnego Systemu Transportu (ITS). Na jego zrealizowanie przeznaczone zostanie ok. 37,8 mln złotych. Zakończenie prac zaplanowano na ostatni kwartał 2021 roku. Opole otrzymało na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Podstawą systemu ITS będą urządzenia monitorujące natężenie ruchu na 49 najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach w całym mieście. Na podstawie pomiarów system będzie w stanie określić gdzie tworzą się korki i tak regulować cyklami świateł na innych skrzyżowaniach, aby rozładowywać zatory i usprawniać komunikację.
 
W ramach inwestycji powstanie też m.in. system informacji parkingowej o wolnych miejscach i naprowadzania na nie kierowców, w czym pomoże specjalnie utworzona aplikacja mobilna. W strategicznych miejscach zostaną zamontowane elektroniczne tablice zmiennej treści informujące o optymalnych trasach przejazdu, stacje meteorologiczne mierzące też poziom hałasu i zanieczyszczeń oraz kamery monitorujące przejazdy samochodów. Do nagrań z monitoringu dostęp będzie miała policja oraz straż miejska. Wszystko będzie podpięte do Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym, które będzie się mieścić w Parku Naukowo-Technologicznym.
 
Na zdjęciu od lewej: Waldemar Matukiewicz - Wiceprezes Zarządu Sprint S.A., Arkadiusz Wiśniewski - Prezydent Miasta Opola, Renata Ćwirzeń-Szymańska - Skarbnik Miasta Opola, Małgorzata Stelnicka - Wiceprezydent Miasta Opola, Teresa Sobel-Wiej - Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.
 

28.01
2020
SprintNews nr 25 czytaj
więcej

 W najnowszym numerze m.in.:
  • Trzydzieste urodziny Sprintu - jak świętowaliśmy jubileusz;
  • Monitoring w Zielonej Górze;
  • Wyposażenie nowych olsztyńskich tramwajów;
  • Internet w szkołach - nasz udział w projekcie OSE;
  • Monitoring Narodowego Centrum Badań Jądrowych;
  • i inne...

04.12
2019
Sprint Integratorem Roku 2019 czytaj
więcej

Z ogromną dumą i przyjemnością informujemy, iż Sprint S.A. został wybrany Integratorem Roku 2019 w konkursie BITY2019, organizowanym przez redakcję BrandsIT. Ten tytuł zdobyliśmy dzięki głosowaniu czytelników, którzy oddali na nas swój głos. 
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Państwu za Wasz udział w głosowaniu. Okazaliście naszej firmie ogromne zaufanie, co ma dla nas większą wartość niż nagrody czy certyfikaty. Daliście nam dodatkowy zapas sił, dzięki Waszym licznym głosom wiemy, że nasze starania mają sens, że doceniacie naszą działalność.
2019 jest dla naszej firmy dobrym rokiem. Obchodziliśmy jubileusz trzydziestolecia działalności, stając się tym samym jedną z niewielu na rynku firm z polskim kapitałem, które mogą się pochwalić tak długim doświadczeniem. Przekonaliśmy się, że to właśnie otoczenie naszej firmy, czyli pracownicy, partnerzy, klienci i przyjaciele, stanowią o jej sukcesie. Dziękujemy Wam za to i obiecujemy starać się jeszcze mocniej przez kolejne lata!
 

03.12
2019
II edycja akcji Sprint Pomaga czytaj
więcej

22 listopada pracownicy Sprint S.A. zorganizowali we wszystkich oddziałach firmy kiermasze wyrobów własnych, zbierając tym samym środki dla podopiecznych Domu Dziecka w Olsztynie, przy ulicy Korczaka 6. Sprintowy kiermasz autorskich dzieł artystycznych, słodkich i słonych wypieków i wielu wielu innych wartościowych przedmiotów okazał się prawdziwym sukcesem. Pracownicy zgromadzili rekordową kwotę 8 264 zł, dzięki której dzieci otrzymają tak potrzebne im wsparcie.

31.10
2019
Sprint dostarczył wyposażenie informatyczne do Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku czytaj
więcej

Sprint dostarczył do Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku wyposażenie informatyczne, na potrzeby kształcenia w zawodach: technik elektronik, technik teleinformatyk, technik informatyk w branży ICT i elektronika. Przedmiotem realizacji była m.in. rozbudowa WIFI i sieci LAN , a także wyposażenie sal lekcyjnych w zestawy komputerowe oraz urządzenia dydaktyczne.

30.10
2019
Technologiczne Targi Pracy Future3 czytaj
więcej

 17 października br. w Amber Expo odbyły się Technologiczne Targi Pracy Future3, największe tego typu wydarzenie w północnej Polsce. Future3 był skierowany do studentów, juniorów oraz osób chcących budować karierę w obszarze IT. Sprint jako wystawca dzielił się wiedzą i informacjami o aktualnych ofertach pracy.

29.10
2019
Sprint wyposaży olsztyńskie tramwaje od tureckiego producenta czytaj
więcej

W lipcu br. w wyniku rozstrzygniętego postępowania przetargowego została podpisana umowa, między Gminą Olsztyn a turecką firmą Durmazlar, w zakresie której turecki producent dostarczy do Olsztyna 12 tramwajów. Umowa gwarantuje również możliwość zamówienia przez Gminę kolejnych 12 pojazdów.

Sprint w ramach umowy zawartej z firmą Durmazlar dostarczy kompletne wyposażenie tramwajów oraz wsparcie w zakresie instalacji i uruchomienia. Realizacja zadania składa się z kilku etapów m.in.:
  • częściowego zaprojektowania pojazdu w zakresach dostarczanego wyposażenia, finalnego doboru urządzeń oraz określenia pełnej funkcjonalności dla wszystkich systemów;
  • kompletacji urządzeń, przygotowania do wysyłki;
  • asysty podczas montaży oraz weryfikacji poprawności działania;
  • szkoleń dotyczących montażu i uruchomień dla kolejnych pojazdów.
Turecka firma do tej pory nie dostarczała tramwajów na rynek europejski, a Sprint będzie odpowiedzialny za wyposażenie i uruchomienie urządzeń i systemów, które częściowo nigdy nie były montowane w pojazdach Durmazlar.

Realizacja zadania przewidziana jest na przełom września i października 2020 roku (pierwsze 12 pojazdów).

28.10
2019
Sprint został Złotym Partnerem duńskiego producenta Milestone Systems czytaj
więcej

Sprint uzyskał status Złotego Partnera duńskiego producenta Milestone Systems, który upoważnia naszą spółkę do wykonywania najbardziej złożonych i zaawansowanych systemów rejestracji i zarządzania wideo opartych na rozwiązaniu Milestone.

Sprint od wielu lat zajmuje się kupnem, sprzedażą oraz instalacją (w uruchamianych przez nas systemach) oprogramowań do rejestracji wideo, w tym m.in. tych od duńskiego producenta.
 
Milestone to najbardziej znana, jedna z najchętniej stosowanych na świecie platform do rejestracji i zarządzania wideo w systemach monitoringu wizyjnego. Oprogramowanie używane jest do wdrożeń zarówno małych, lokalnych systemów rejestracji wideo jak i do budowy bardzo złożonych i zaawansowanych, rozproszonych systemów dla miast, transportu, dla sieci sklepów, itd. Platforma umożliwia budowę systemów lokalnych i rozproszonych, umożliwia użycie dowolnej ilości kamer i integrację wszelkiego rodzaju czujników. Oprogramowanie jest łatwo skalowalne (umożliwia dowolną ilość rozbudów, w tym podwyższania wersji), zapewnia redundancję pracy sprzętu takiego jak serwery rejestracji i zarządzania, wspiera zaawansowane technologie umożliwiające budowę bardzo dużych i zaawansowanych centrów oglądowych, wspomaga pracę operatorów i administratorów systemu.
 

10.10
2019
Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic GRANICE 2019 czytaj
więcej

Podczas Targów GRANICE 2019 w Lublinie, Sprint S.A. wraz z partnerem - CONTROP Precision Technologies Ltd., prezentowali kompetencje z zakresu zabezpieczeń technicznych przeznaczonych m.in. dla służb mundurowych i ochrony granic. Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się ze szczegółami technicznymi m.in. kamery SPEED-ER, służącej do ochrony lądowej o poszerzonym zakresie zaprojektowanym do wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji.

Na zdjęciu: Mariusz Gliński (Sprint), Nir Bar Natan (Controp) oraz Maciej Mroszczak (Sprint)
 
Targi GRANICE to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone różnym aspektom ochrony granic oraz prezentacji formacji działających na granicach, ich zadań, wyzwań oraz współpracy z innymi instytucjami.
 

09.10
2019
Klasa Sprintu w Urzędzie Morskim w Gdyni czytaj
więcej

27 września 2019 r. odbyła się wizyta klasy Sprint z gdańskiego Technikum Łączności w Urzędzie Morskim w Gdyni.
 
Zaprezentowane zostały systemy informatyczne użytkowane w Centrum Bezpieczeństwa Morskiego - VTS Zatoka Gdańska oraz stanowisko pracy Kapitana Portu Gdynia (wieża Kapitanatu Portu), jako przykład dla stanowisk rozlokowanych wzdłuż polskiego wybrzeża (kapitanaty, bosmanaty). W miejscach tych w szczególności zaprezentowano systemy SWIBŻ (System Wymiany Informacji Bezpieczeństwa Żeglugi) - pełniący funkcję aplikacji centralnej dla Krajowego Systemu Bezpieczeństwa Morskiego oraz system NSW (National Single Window) - będący systemem odbioru, archiwizacji i dystrybucji informacji związanych z awizowanymi podróżami statków do polskich portów.
 
Omówiono także część infrastrukturalną, na którą składają się: serwerownie, stanowiska robocze, sieci światłowodowe i komunikacja radiowa wykorzystywana przez w/w systemy informatyczne pracujące w Urzędzie Morskim w Gdyni.
 
Sprint od kilku lat patronuje klasom o profilu technik informatyk w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku, prowadząc zajęcia i organizując wizyty w miejscach swoich realizacji.

08.10
2019
Fortinet Security Day czytaj
więcej

 We wrześniu w Małej Warszawie miał miejsce Fortinet Security Day 2019. To wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć nikogo, komu bliskie są kwestie bezpieczeństwa danych w cyfrowym świecie. Dyskutowano między innymi o tym, w jaki sposób chronić technologię operacyjną (OT), data center, usługi chmurowe, rozległe sieci WAN. Zastanawiano się, czy możemy przewidzieć zagrożenia, jakie dopiero nadejdą i jak będziemy musieli w przyszłości dbać o nasze bezpieczeństwo w przestrzeni cyfrowej. Zaprezentowano najskuteczniejsze rozwiązania, które wesprą klientów w osiągnięciu bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Sprint, jako Partner Strategiczny wydarzenia, zaprezentował demo Fortinet SD-WAN, które umożliwia w sposób efektywny i automatyczny wykorzystywać łącza dostępowe.

01.09
2019
23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku czytaj
więcej

 Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Gdański festiwal jest jednym z najbardziej utytułowanych w kraju - otrzymał prestiżową EFFE Award 2017/2018 – najważniejszą europejską nagrodę dla festiwali, przyznawaną przez Stowarzyszenie Festiwali Europejskich (EFA - European Festivals Association), przy wsparciu Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to również jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Europie, rozpoznawalny w różnych zakątkach świata. Do tej pory gościł artystów z 41 państw, w tym ponad 250 reżyserów i ponad 230 zespołów teatralnych. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu odbyło się ponad 800 wydarzeń w nurcie głównym i ponad 400 wydarzeń towarzyszących, jak wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, konkursy, wystawy, promocje książek, międzynarodowe konferencje i seminaria naukowe, parady festiwalowe i inne.
 
Jak co roku firma Sprint S.A. wspiera Festiwal Szekspirowski będąc Złotym Sponsorem wydarzenia. 

05.08
2019
Energa-Operator S.A. z nowym systemem VPN czytaj
więcej

 Sprint S.A. dostarczy i wdroży koncentratory VPN – Ipsec dla Energa-Operator S.A. Wdrożony system pozwoli na tunelowanie ruchu dla maksymalnie 180 tysięcy rozproszonych urządzeń. Rozwiązanie bazuje na FortiGate – next-generation firewall, produkcie światowej klasy producenta rozwiązań bezpieczeństwa - Fortinet. Wdrożenie obejmuje dwie lokalizacje w dwóch niezależnych serwerowniach oraz lokalizację testową służącą do przeprowadzania testów funkcjonalnych. System będzie objęty dodatkowo usługą utrzymaniową oraz szkoleniami dla personelu technicznego klienta.

04.08
2019
23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku czytaj
więcej

W piątek, 26 lipca, rozpoczęła się 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Gdański festiwal jest jednym z najbardziej utytułowanych w kraju - otrzymał prestiżową EFFE Award 2017/2018 – najważniejszą europejską nagrodę dla festiwali, przyznawaną przez Stowarzyszenie Festiwali Europejskich (EFA - European Festivals Association), przy wsparciu Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.
 
Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to również jeden z największych i najważniejszych festiwali teatralnych w Europie, rozpoznawalny w różnych zakątkach świata. Do tej pory gościł artystów z 41 państw, w tym ponad 250 reżyserów i ponad 230 zespołów teatralnych. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu odbyło się ponad 800 wydarzeń w nurcie głównym i ponad 400 wydarzeń towarzyszących, jak wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, konkursy, wystawy, promocje książek, międzynarodowe konferencje i seminaria naukowe, parady festiwalowe i inne.
 
Złotym Sponsorem wydarzenia, jak co roku, jest firma Sprint S.A.
 
Podczas inauguracji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku Sprint otrzymał wspaniały prezent - grafikę "Gdański Teatr Szekspirowski" autorstwa Aliny Jackiewicz-Kaczmarek wykonaną na blasze cynkowej w technice akwaforty w połączeniu z akwatintą. 
Z rąk profesora Jerzego Limona grafikę odebrał dyrektor Stanisław Gibała.
fot. Dawid Linkowski
 

 

03.08
2019
Bank Pekao dla Sprint S.A. czytaj
więcej

 Z okazji jubileuszu 30 lat działalności firmy Sprint S.A., prezes Marek Kamiński odebrał z rąk Pani Katarzyny Gwóźdź, dyrektor zarządzającej Makroregionem Pomorskim Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao, pamiątkową statuetkę wraz z gratulacjami i życzeniami kolejnych sukcesów.
 
Z Bankiem Pekao Sprint współpracuje od wielu, wielu lat, darząc się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem.
 

02.08
2019
Rozbudowa systemu SWIBŻ czytaj
więcej

Od kilkunastu lat Sprint S.A. rozwija autorskie rozwiązanie VIZAN, na bazie którego w 2003 roku powstał SWIBŻ - system wdrożony i rozbudowywany przez kolejne lata w Urzędzie Morskim w Gdyni. SWIBŻ organizuje i porządkuje wymianę informacji istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa żeglugi.
 
W ostatnich dniach została podpisana kolejna umowa, która, poza dalszą rozbudową, obejmuje także utrzymanie systemu przez okres 2 lat.

Na zdjęciu: kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski - dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Marek Kamiński - prezes Sprint S.A.

22.07
2019
Sprint pomaga czytaj
więcej

Nietypową akcję zorganizowali pod koniec ubiegłego roku pracownicy firmy Sprint S.A. We wszystkich oddziałach firmy jednego dnia zorganizowano kiermasze wyrobów własnych, zbierając tym samym środki na akcję „Mikołaje! Łączcie się!”, dedykowanej najmłodszym podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych i Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Sprintowy kiermasz autorskich dzieł artystycznych, słodkich i słonych wypieków i wielu wielu innych wartościowych perełek okazał się prawdziwym sukcesem.
 
Pracownicy zgromadzili kwotę 5 667,96 PLN, dzięki której dzieci otrzymały tak potrzebne im wsparcie. 
 

21.07
2019
TRISTAR – utrzymanie systemu czytaj
więcej

Sprint wspólnie z firmą Eldro Serwis sp. z o.o. wygrał przetarg na „Utrzymanie urządzeń sygnalizacji świetlnych i Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR na terenie Gminy Miasta Gdańska”.
Sprint będzie odpowiedzialny za utrzymanie sprzętu i oprogramowania w głównej serwerowni systemu Tristar wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz systemu CCTV na skrzyżowaniach.
 
Przejęcie tego kontraktu to kolejny sukces na pozyskaniu nowych kontraktów serwisowych w szerokim portfolio firmy.
 

20.07
2019
DART dla Straży Miejskiej w Warszawie czytaj
więcej

Sprint S.A. wdraża największy w naszej historii system DART dla Straży Miejskiej w Warszawie. Działając w konsorcjum z firmą Pentacomp firma wygrała przetarg na Wykonanie Systemu "Zintegrowana Platforma Wymiany Danych" wspomagającego procesy w obszarze wspomagania dowodzenia i realizacji zadań Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jest to jednocześnie największy przetarg na software dla straży miejskiej w Polsce. 

19.07
2019
Sterowanie ruchem pojazdów komunikacji miejskiej w Głogowie czytaj
więcej

 W ramach inwestycji „Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w Głogowie poprzez zakup taboru niskoemisyjnego i rozwój infrastruktury pasażerskiej wraz z systemem zarządzania ruchem miejskim” firma Sprint S.A. uruchomiła w autobusach Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Głogowie 15 nowoczesnych autokomputerów wraz z oprogramowaniem umożliwiającym realizację nadzoru, sterowania ruchem pojazdów komunikacji miejskiej oraz wprowadzenie priorytetyzacji dla autobusów. Wdrożono również, poprzez wyposażenie w układy łączności i zaimplementowane oprogramowanie, system zarządzania sygnalizacjami świetlnymi w mieście. Dzięki temu stan pracy poszczególnych sygnalizacji jest monitorowany zarówno w dyspozytorni Komunikacji Miejskiej, jak również bezpośrednio w siedzibie służb utrzymaniowych.

18.07
2019
ITS Wałbrzych czytaj
więcej

Sprint zakończył kolejną realizację Inteligentnych Systemów Transportowych - tym razem w Wałbrzychu.

Głównym celem inwestycji była poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego. Dzięki mechanizmowi nadawania priorytetu dla autobusów opóźnionych w stosunku do realizacji rozkładu jazdy, możliwe jest skrócenie ich czasu oczekiwania na czerwonym świetle. Na 10 przystankach autobusowych zamontowane zostały nowe tablice prezentujących rzeczywisty czas przyjazdu autobusów – każda z nich, dzięki funkcji głosowego odczytu komunikatów o odjazdach, jest przystosowana do obsługi przez osoby z dysfunkcją wzroku. Udostępniony został także serwis informacyjny - its.walbrzych.eu – prezentujący dane o ruchu drogowym, aktualnym zatłoczeniu sieci ulic objętych systemem ITS, a także o utrudnieniach drogowych w mieście oraz o strefie płatnego parkowania wraz z informacja pasażerską.
 
Realizacja systemu ITS w Wałbrzychu objęła modernizację 17 sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, na których pojawiły się nowe sygnalizatory, wysięgniki i maszty, 51 kamer wideodetekcji, przyciski dla pieszych, sygnalizatory akustyczne i 17 sterowników sygnalizacji. Na skrzyżowaniach, przystankach oraz w newralgicznych punktach miasta pojawiło się łącznie 29 nowych kamer monitoringu wizyjnego, podłączonych do Centrum Sterowania Ruchem w Straży Miejskiej. Inwestycja objęła budowę nowego Centrum Sterowania Ruchem które  dysponuje narzędziami do bezpośredniego nadzoru, zarządzania i sterowania ruchem na ciągach drogowych objętym projektem – SPRINT/ITS/SCATS.

Ponadto w ramach inwestycji powstał system informacji parkingowej informujący o zajętości 6 głównych parkingów w mieście – informacja prezentowana jest na 5 tablicach świetlnych oraz w portalu its.walbrzych.eu. Wymienione zostały także 62 sterowniki oświetlenia ulicznego oraz 7 reduktorów mocy oświetlenia ulicznego.
 
Należy także pamiętać, że budowa takiego systemu w mieście to także duży zakres robót ziemnych – samych kabli światłowodowych ułożono ponad 37 km.
 

17.07
2019
Statuetka Św. Jakuba 2019 czytaj
więcej

Podczas oficjalnej gali w Olsztynie Prezydent Miasta Piotr Grzymowicz wręczył Statuetki Św. Jakuba - nagrodę przyznawaną od 2003 roku w 6 kategoriach: kultura, nauka, sport, organizacje pozarządowe, gospodarka i szczególne zasługi dla Olsztyna. O nagrodach decyduje kapituła, której przewodniczy prezydent miasta. 

W kategorii gospodarka nagrodę dla firmy Sprint S.A., działającej na rynku nowoczesnych technologii od 30 lat, odebrał prezes zarządu - Marek Kamiński. 

Fot. pochodzi ze strony olsztyn.wm.pl, autor: Karol Kiłyk 
 

16.07
2019
Nagroda FORTINET czytaj
więcej

Podczas konferencji Fortinet Partner SYNC 2019 w Arłamowie firma Sprint otrzymała nagrodę dla Partnera o największym wzroście sprzedaży w 2018 roku oraz za najciekawszy projekt WiFi. Fortinet docenił nasz projekt dla pomorskiego producenta z branży stolarki budowlanej, gdzie wdrożyliśmy system WiFi najnowszej generacji produkcji Fortinet. Wdrożenie obejmowało dostarczenie punktów dostępowych, kontrolerów w wysokiej dostępności oraz aplikacji zapewniających bezpieczeństwo i zarządzanie rozległą siecią WiFi.

Z firmą Fortinet łączą nas od dawna bliskie relacje partnerskie - mamy status Złotego Partnera, a w ostatnim czasie staliśmy się największym dostawcą rozwiązań Fortinet w województwie pomorskim, m.in. za sprawą takich realizacji, jak wdrożenie systemu bezpieczeństwa danych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
 
 

15.07
2019
ITS w Tarnowie - rozpoczęcie projektu czytaj
więcej

Z początkiem marca br. w Tarnowie ruszyła jedna z najważniejszych inwestycji w obszarze komunikacji miejskiej ostatnich lat: budowa Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS). Wykonawcą systemu jest Sprint. Realizacja kosztować będzie ok. 18,5 mln PLN i zakończy się w połowie 2020 roku.

Głównym celem inwestycji jest poprawa warunków ruchu drogowego w mieście ze szczególnym naciskiem na transport publiczny. To właśnie podróżujący komunikacją miejską odczują największe zmiany – w mieście zostaną wprowadzone priorytety przejazdu na skrzyżowaniach dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu zmniejszą się znacząco opóźnienia, a co za tym idzie zwiększy się komfort podróżujących. Dzięki priorytetom skróci się czas postoju na czerwonym świetle dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Dzięki wdrożeniu Systemu Sterowania Ruchem na 32 skrzyżowaniach także kierowcy powinni odczuć korzystną zmianę – zostaną utworzone 4 ciągi skoordynowane (tzw. zielona fala). System ITS działa w czasie rzeczywistym w sposób automatyczny, dlatego operatorzy/pracownicy nowego Centrum Sterowania Ruchem będą jedynie nadzorowali jego prawidłowe funkcjonowanie oraz będą mieli możliwość na bieżąco dokonywać zmian ustawień w taki sposób, aby zmniejszać natężenie ruchu w danych obszarach miasta, a także planować zmiany organizacji ruchu. Do dyspozycji będą mieli profesjonalną ścianę wizyjną, przedstawiającą obraz z nowych kamer monitoringu wizyjnego zainstalowanych na skrzyżowaniach, dzięki czemu obserwacja sytuacji na drogach Tarnowa będzie zdecydowanie ułatwiona.
 
Dodatkowym udogodnieniem dla kierowców będzie system informacji parkingowej, ułatwiający wyszukiwanie wolnych miejsc w obrębie miasta. 10 tablic informacyjnych oraz aplikacja na telefon będą naprowadzać kierowców na jedno z 600 miejsc parkingowych.
 
Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeszcze tablice zmiennej treści VMS, umieszczone na 3 wlotach do miasta, informujące ich o optymalnych trasach dojazdu do wybranych miejsc oraz ostrzegających
o zmianie ruchu czy groźnych zdarzeniach.
 
Mieszkańcy Tarnowa skorzystają także z trzech stacji pogodowych, które poza standardowymi parametrami będą wykonywały pomiary warunków drogowych czy jakości powietrza i poziomu hałasu. Wszystkie wymienione elementy ITS połączy ok. 20 km sieci światłowodowej.

5 marca 2019 roku została podpisana umowa na realizację systemu ITS w Tarnowie.
 
Na zdjęciu od lewej: Artur Michałek - z-ca dyrektora ZDiK w Tarnowie,
Jadwiga Stankiewicz - z-ca prezydenta Tarnowa
oraz Waldemar Matukiewicz - wiceprezes zarządu Sprint 
 

14.07
2019
RAPID DC czytaj
więcej

Sprint Data Center uruchomiło nową markę: RAPIDDC.pl Jest to odpowiedź na potrzeby Klientów z sektora MSP. RapidDC oferuje: domeny, hosting, serwery VPS, serwery dedykowane, certyfikaty SSL, administrację serwerami oraz wiele usług dodatkowych. Rapid DC został zrealizowany w oparciu o profesjonalne oprogramowanie, pozwalające na kompleksowe zarządzanie Klientami, rozliczeniami i procesami wsparcia Klienta. Nasz system obsługuje wszystkie procesy i etapy „życia” Klienta, od rejestracji po zakończenie współpracy, jest wydajnym narzędziem automatyzacji biznesowej. Pozwala na sprawną realizację procesu sprzedaży i obsługi płatności (PayPal, T-pay). Obecnie strona Rapid DC oferuje atrakcyjne promocje, które są skierowane do szerokiego grona odbiorców. Niektóre usługi są dostępne nawet z 90% rabatem przez pierwszy, roczny okres rozliczeniowy. Promocyjne ceny usług są dostępne do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że nowa marka spełni oczekiwania Klientów, a produkty, usługi, szata graficzna strony i jej funkcjonalność przypadną im do gustu. Zapraszamy do zarejestrowania się na stronie Rapid DC i zakupienia usług, chętnie poznamy Wasze uwagi i sugestie.
 

13.07
2019
Technikum jest OK! czytaj
więcej

Zdobywamy Zdobywców! Sprint jest współorganizatorem corocznej konferencji „Technikum jest OK!”, odbywającej się przy okazji Tygodnia Zawodowca w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku. Z Technikum Łączności łączą firmę długoletnie stosunki – jesteśmy patronem klas o profilu technik informatyk, a także zatrudniamy szereg absolwentów tej szkoły. 

12.07
2019
Bezpieczny internet w pomorskich szkołach czytaj
więcej

Sprint, na zlecenie NASK, wykona zadanie polegające na instalacji i serwisie oraz sporządzeniu koncepcji w ramach projektu Budowa szkolnych sieci dostępowych Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), niezbędnych w celu dostarczenia i świadczenia usług teleinformatycznych do szkół. Nasza realizacja obejmie ponad 1000 szkół w województwie pomorskim. 
 
OSE jest publiczną siecią telekomunikacyjną służącą świadczeniu publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jednostkom oświatowym. Dzięki temu w szkołach dostępny jest bezpieczny, szybki i bezpłatny internet. Celem OSE jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.
 
Więcej o OSE: https://ose.gov.pl/
 

11.07
2019
Trzy dekady na rynku IT czytaj
więcej

W grudniu 2018 roku firma Sprint skończyła 30 lat. To duży sukces wśród firm z branży IT z polskim kapitałem, integratorów, którzy idą z duchem czasu i bezustannie oferują innowacyjne rozwiązania. 
Firma zaczynała od budowy sieci telekomunikacyjnych. Była jedną z pierwszych prywatnych firm, które budowały wtedy światłowody w Polsce. Pierwszy kabel światłowodowy w Trójmieście zbudowany został na zlecenie Zarządu Portu Gdańsk w roku 1994. Przemiany gospodarcze w kraju spowodowały ekspansję rynku telekomunikacyjnego i informatycznego. Wraz z rosnącymi potrzebami rynku firma starała się rozszerzyć zakres usług, aby kompleksowo realizować wszystkie zadania. Dzisiaj Sprint jest dostawcą nowoczesnych usług informatycznych i telekomunikacyjnych. Łączy dzisiejsze potrzeby klientów z wizją innowacyjnego przedsiębiorstwa przyszłości oraz z rosnącymi możliwościami technologicznymi. 
Elastyczność i otwartość na nowości ułatwiły firmie szybki rozwój i zdobycie doświadczenia. Do dzisiaj zarząd firmy jest zorientowany na ciągły rozwój pracowników, zdobywanie przez nich nowych doświadczeń oraz danie im szansy na realizację własnych planów zawodowych. To właśnie młodzi, wykształceni i ambitni ludzi dają firmie energię, nowe pomysły i zaangażowanie. Misją Sprintu był i jest przede wszystkim innowacyjny rozwój w zakresie teleinformatyki, dostarczanie usług i sprzedaż produktów światowych liderów w branży o wysokich standardach jakości, nowoczesnych i kompleksowo spełniających wymagania klientów. Miarą wartości firmy jest zadowolenie klientów, dzięki temu od lat udaje się utrzymywać markę Sprint na takim poziomie.
 
W czerwcu na Stadionie Energa Gdańsk, odbyła się uroczystość 30-lecia firmy Sprint. Na jubileusz przybyło ponad 250 pracowników ze wszystkich naszych oddziałów. Wieczór uświetnił koncert zespołu De Mono, równolatka firmy. Pracownicy bawili się do białego rana, a Sprint wszedł w kolejną dekadę udowadniając, że polskie firmy IT doskonale odnajdują się na rynku, są konkurencyjne, innowacyjne i stale podnoszą swoje kompetencje.
 

21.03
2018
Medal pamiątkowy CTM PGZ czytaj
więcej

Z okazji ceremonii pierwszego podniesienia bandery MW na ORP „KORMORAN”, która odbyła się 28 listopada 2017 roku, Sprint S.A. otrzymał medal pamiątkowy jako podwykonawca Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM).
Udział firmy w projekcie polegał na opracowaniu specjalizowanych modułów oprogramowania. Oprogramowanie wykonano przy zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i nowoczesnych technologii.
Niszczyciel min „KORMORAN” jest okrętem przeznaczonym do poszukiwania, klasyfikacji, identyfikacji i zwalczania min morskich, przeprowadzania jednostek morskich przez akweny zagrożone minami oraz obrony przeciwminowej okrętów i statków podczas przejścia morzem.

17.03
2018
Monitoring Trasy Pabianickiej w Łodzi czytaj
więcej

Sprint dostarczył i zamontował na zlecenie Straży Miejskiej w Łodzi 80 kamer monitoringu wizyjnego w 14 lokalizacjach na Trasie Pabianickiej, w tym monitoring 4 przejść podziemnych.

Dodatkowo firma wykonała pilotażowy projekt systemu informacji parkingowej – w obecnej chwili dwie kamery na parkingu Urzędu Miasta Łodzi monitorują ruch samochodowy i zliczają wolne miejsca parkingowe. Informacja o ilości wolnych miejsc jest podawana w systemie Maks oraz na tablicy informacji parkingowej. To kolejna realizacja Sprintu systemu informacji parkingowej – podobny system działa już w Bydgoszczy.

16.03
2018
Inteligentne Systemy Transportowe w Wałbrzychu czytaj
więcej

Po trwającym kilka miesięcy postepowaniu przetargowym, w dniu 09.01.2018, Sprint S.A. podpisał umowę z Gminą Wałbrzych, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta Wałbrzych, na realizację Inteligentnego Systemu Transportu.
Projekt realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Ograniczenie niskiej emisji poprzez wprowadzenie zrównoważonej mobilności miejskiej i podmiejskiej, polegającej na wybudowaniu centrum przesiadkowego Wałbrzych Plac na Rozdrożu oraz poprawie systemów zarządzania ruchem i energooszczędnym oświetleniem miejskim".
Istotnym faktem jest to, iż oś komunikacyjna Wałbrzycha stanowi położona w dolinie rzeki Pełcznica - droga krajowa, po której co dnia przejeżdża ok. 30 tys. samochodów. Tym samym Wałbrzych, ze względu na ukształtowanie terenu, zabudowę, rozległość miasta oraz infrastrukturę drogową, jest swoistym ewenementem w skali kraju.
Planowane wdrożenie i oddanie do użytku dla Zamawiającego i mieszkańców miasta nastąpi jeszcze 2018 roku.

15.03
2018
ITS w Chorzowie – nowoczesne miasto naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców czytaj
więcej

Inteligentny System Transportowy (ITS) w Chorzowie ma za zadanie usprawnienie ruchu przede wszystkim w transporcie publicznym, ale także indywidualnym. System zarządzania ruchem w mieście będzie miał za zadanie kompleksowe obsługiwanie szeregu podsystemów, w tym w szczególności priorytety dla pojazdów transportu publicznego czy podsystem liniowego sterowania i zarządzania ruchem drogowym. Kierowcy otrzymają szereg informacji, w tym o warunkach ruchu w mieście i drogach alternatywnych czy wolnych miejscach parkingowych m.in. dzięki tablicom zmiennej treści oraz informacji parkingowej, a także dzięki dedykowanej stronie www czy aplikacji mobilnej. Sprint zrealizuje także system monitoringu wizyjnego skrzyżowań, w tym dostarczy kamery do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Zainstalowane zostaną dynamiczne wagi wychwytujące przeciążone pojazdy, a także stacje meteorologiczne informujące o stanie nawierzchni drogi. Mieszkańcy Chorzowa odczują poprawę warunków jazdy, a ruch w mieście stanie się bezpieczniejszy i bardziej płynny.

7 lutego br. Prezydent Miasta Chorzowa - Andrzej Kotala podpisał umowę z wiceprezesem Sprint Waldemarem Matukiewiczem.

14.03
2018
Nowy partner technologiczny na Stadionie Energa Gdańsk – systemy teletechniczne pod pełnym nadzorem czytaj
więcej

Z początkiem lutego 2018 roku świadczenie usług serwisu i wsparcia technicznego dla systemów teleinformatycznych, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa dla Stadionu Energa Gdańsk przejmie Sprint - nowy partner technologiczny.

Umowa została podpisana na trzy lata i obejmuje zapewnienie serwisu, naprawy oraz modernizację systemów ICT, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa wraz z zapewnieniem koniecznych upgradów. W szczególności obejmie instalacje bezpieczeństwa, w tym m.in. monitoring wizyjny CCTV, kontrolę dostępu, systemy bezpieczeństwa ppoż. czy system zarządzania budynkiem BMS; instalacje audiowizualne oraz teleinformatyczne i telekomunikacyjne. Zapewnienie ciągłości niezawodnego działania systemów zabezpieczeń technicznych na Stadionie Energa Gdańsk jest niezwykle istotne ze względu na specyfikę odbywających się tam imprez masowych. Na obiekcie zostanie wdrożone autorskie rozwiązanie firmy Sprint z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem budynków – VIZAN SMS, integrujące systemy bezpieczeństwa całego obiektu oraz umożliwiające tym samym ich stałe monitorowanie i zarządzanie.

20.12
2017
Technologie morskie nowej ery czytaj
więcej

Współtworzony przez Sprint projekt dot. bezpieczeństwa nawigacji otrzyma dofinansowanie w ramach międzynarodowego konkursu MarTERA.

Podczas 2017 roku trwała dwuetapowa ocena wniosków w międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach programu ERA-NET cofund MarTERA. Sprint w ramach międzynarodowego konsorcjum (składającego się z firm i instytucji z Polski, Niemiec i Norwegii) złożył wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Retrospective Analysis of Historical AIS Data for Navigational Safety through Recommended Routes” (akronim: #HANSA). Projekt złożono w priorytecie 5: Safety and Security. Do finansowania rekomendowano 19 projektów, w tym projekt współtworzony przez Sprint.

W ramach tego projektu będziemy uczestniczyć w zadaniach badawczych i rozwojowych, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa morskiego poprzez wytworzenie narzędzia do analizy i wyznaczania optymalnych korytarzy podejścia statku do portu oraz ich ewentualnego uzgadniania pomiędzy odpowiednią administracją morską a mostkiem statku wpływającego. Zadania te będą realizowane z wykorzystaniem analizy Big Data oraz wykrywaniu anomalii w wiadomościach AIS.

Sprint wytworzy także dodatkowe funkcjonalności związane z analizą ryzyka i statystykami dla aplikacji SWIBŻ (MarSSIES). Naszym zadaniem będzie wytworzenie usługi dla Maritime Connectivity Platform (dawniej Maritime Cloud). Pozwoli to w pełni zademonstrować rezultaty projektu oraz wzbogaci produkt Sprintu o nowoczesne funkcjonalności eNav. Dzięki temu będzie możliwość wymiany informacji o trasie pomiędzy statkiem a lądem oraz jej korekta w czasie quasi-rzeczywistym.

O konkursie:

Nazwa Konkursu: Transnational Call for Research & Innovation Projects in Maritime and Marine Technologies
Temat konkursu: Maritime and Marine Technologies for a new Era
Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii morskich. Głównym celem programu ERA-NET cofund MarTERA jest umacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA – European Research Area) w zakresie technologii morskich oraz w zakresie Niebieskiego Wzrostu (Blue Growth).
Więcej na: https://www.martera.eu/start

13.11
2017
Złote Cyborgi rozdane podczas KSTiT 2017 czytaj
więcej

Podczas XXXIII Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki - KSTiT 2017, które odbyło się w dniach 13-15 września w Warszawie, rozdano Złote Cyborgi - najważniejsze wyróżnienie w branży teleinformatycznej. Sponsorem nagrody jest firma Sprint S.A.

Nagrodzeni w tym roku zostali:
  1. Piotr Jaworski - Dyrektor Wykonawczy ds. Sieci i Technologii Orange Polska S.A.
  2. Piotr Wojciechowski - Prezes Zarządu i współzałożyciel WB Electronics S.A.
  3. Prof. dr hab. inż. Wojciech Kabaciński – Katedra Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej
  4. Prof. dr hab. inż. Ryszard J. Katulski – Kierownik Katedry Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

13.11
2017
Sprint S.A. zaprojektuje i wdroży inteligentny system transportu w Bielsku-Białej czytaj
więcej

Z początkiem października ruszała jedna z najważniejszych w Bielsku-Białej inwestycji ostatnich lat: budowa systemu ITS. Pierwszy etap systemu zrealizuje firma Sprint S.A.
Głównym celem realizacji jest poprawa warunków ruchu drogowego w mieście, ze szczególnym naciskiem na transport publiczny. To właśnie podróżujący komunikacją miejską odczują największe zmiany – w mieście zostaną wprowadzone priorytety przejazdu na skrzyżowaniach dla pojazdów transportu publicznego, dzięki czemu zmniejszą się znacząco opóźnienia, a co za tym idzie zwiększy się komfort podróżujących. Dzięki priorytetom skróci się czas postoju na czerwonym świetle dla pojazdów transportu publicznego. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymywania bieżącej informacji o ruchu na tablicach przystankowych i w autobusach, a także poprzez dedykowany systemowi portal internetowy i aplikację na urządzenia mobilne. W pierwszym etapie budowy systemu sterowania ruchem w mieście zostaną także zainstalowane kamery monitoringu wizyjnego na skrzyżowaniach i przystankach, a także uruchomione i wyposażone zostanie Centrum Zarządzania Ruchem w mieście.

13.11
2017
Sprint na targach RIGA COMM 2017 czytaj
więcej

Podczas targów RIGA COMM, które odbyły się w dniach 9-10 listopada br. w Rydze firma Sprint S.A. miała zaszczyt reprezentować nasz kraj na stoisku Ambasady RP. Prezentowaliśmy m.in. rozwiązania z zakresu Smart City. 

Na zdjęciu Michał Burka, dyrektor wydziału inżynierii oprogramowania w Sprint S.A.

04.09
2017
Podsumowanie III edycji ,,Forum Transportu Publicznego'' czytaj
więcej

30 sierpnia w Warszawie odbyła się III edycja ,,Forum Transportu Publicznego". Podczas konferencji był szeroko omawiany temat optymalizacji realizacji potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii.

Firma Sprint S.A. była Brązowym Partnerem tego wydarzenia.

Podczas forum został rozstrzygnięty konkurs ,,Asy Transportu’’, który ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Z przyjemnością informujemy, że Sprint S.A. zwyciężył w kategorii DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ DLA TRANSPORTU PUBLICZNEGO.

Na zdjęciu z prawej strony: Mariusz Kołkowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu ITS w Sprint S.A.

01.08
2017
Posiedzenie Rady Programowej Smart City Forum czytaj
więcej

22 czerwca 2017 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się Posiedzenie Rady Programowej Smart City Forum, której przewodniczy Pan Mariusz Gaca, Wiceprezes Zarządu Orange Polska. Celem spotkania było ustalenie zakresu merytorycznego Wydarzenia, które będzie miało miejsce w dniach 20-21 września br. w Hotelu Sheraton w Warszawie. Jednym z członków rady jest Wiceprezes Zarządu Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz.

na zdjęciu w środku: Wiceprezes Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz

10.06
2017
Pierwszy mobilny komisariat w Trójmieście czytaj
więcej

Wspólnym staraniem władz Sopotu oraz policji udało się sprowadzić do miasta Mobilne Centrum Monitoringu. Projekt został zrealizowany w ramach przetargu na wykonanie zabudowy pojazdu specjalistycznego, na bazie samochodu Volkswagen Crafter. Pojazd został wyposażony w sześć kamer, w tym dwie obrotowe, zainstalowane na wysuwanym maszcie, sprzęt komputerowy oraz sieć łączności radiowej z dostępem do internetu i policyjnych baz danych.

W tym zadaniu firma Sprint S.A. była odpowiedzialna za:
  • dostawę, uruchomienie i konfigurację systemu monitoringu wizyjnego,
  • dostawę i uruchomienie urządzeń (GSM LTE) do transmisji obrazu do stanowiska oglądowego w KMP Sopot,
  • dostawę i uruchomienie systemu łączności VHF (radiotelefony VHF).
źródło zdjęć: Trojmiasto.pl

09.06
2017
Sprint wyróżniony na X Kongresie ITS czytaj
więcej

16 maja odbyła się gala wręczenia nagród LIDER ITS 2017, która została zorganizowana w ramach X Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych.

Z przyjemnością informujemy, że firma Sprint S.A. otrzymała wyróżnienia, aż 2 w kategoriach:
  • NAJLEPSZY PRODUKT - URZĄDZENIE za dostawę i montaż systemu ITS w ramach programu budżetowego ,,Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie’’,
  • NAJLEPSZA PRACA DYPLOMOWA ABSOLWENTA SZKOŁY WYŻSZEJ za pracę dyplomową Aleksandra Dębskiego pt. „Koncepcja wykorzystania V2I do usprawnienia ruchu w ciągu koordynacyjnym sygnalizacji świetlnych”. 
Na zdjęciu: Wiceprezes Sprint S.A. Waldemar Matukiewicz drugi z lewej strony, Aleksander Dębski, Inżynier Wsparcia Sprzedaży ITS pierwszy z lewej strony.

21.02
2017
SprintNews – magazyn informacyjny firmy Sprint czytaj
więcej

 Zachęcamy do lektury magazynu SprintNews, w którym opisujemy najciekawsze wdrożenia i technologiczne nowinki z rynku.
W najnowszym numerze:
- Bezpieczne Miasto – platforma wymiany informacji dla mieszkańców
- Czy warto rozmawiać z maszyną – nowoczesne technologie w call center
- DART – system zarządzania bezpieczeństwem publicznym
- Relacja z I edycji Akademii Technologicznej Sprint
- Z energia dla energetyki – wywiad z dyrektorem wydziału sprzedaży Markiem Gorajdowskim
- Nagroda dla Olsztyna na Światowym Kongresie w Melbourne – rozmowa z Dorotą d’Aystetten, asystentką prezydenta Olsztyna ds. specjalnych projektów społecznych
Najnowsze wydanie magazynu do pobrania ze strony: http://www.sprint.pl/sprintnews.html

21.02
2017
Gazele Biznesu dla Sprint S.A. czytaj
więcej

 Sprint został laureatem prestiżowej nagrody gazele Biznesu 2016, przyznawanej dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Podczas gali w Olsztynie nagrodę odebrał wiceprezes zarządu – Aleksander Jarmołkowicz.

06.02
2017
Budownictwo panelowe czytaj
więcej

Fabryka domów Ekoinbud buduje przedszkole wykorzystując popularną m.in. w Skandynawii nowoczesną technologię modułową - z gotowych paneli.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo.