Działalność

Wiele inicjatyw

06.06
2024
Studenci PG zdobyli złoto w 45. Finale Światowym Odysei Umysłu w USA! zwiń
opis

 W Finałach Światowych na Iowa State University w dniach 21-26.05.2024 wzięło udział ponad 700 drużyn z całego świata w tym 32 drużyny z Polski. Polacy wrócili do kraju z 10 medalami (4 złote, 4 srebrne, 2 brązowe) i właśnie jeden z nich - złoty medal - zdobyła drużyna PG. Projekt każdej drużyny jest oceniany kompleksowo, liczy się tu wiele kryteriów, m.in.: kreatywność i skuteczność rozwiązań, sposób podejścia do wymogów zadania, prezentacja na scenie, scenariusz występu i wiele innych.

Pierwsze potyczki Odyseji odbyły się wiosną 1978 roku, kiedy to drużyny reprezentujące 28 szkół średnich ze stanu New Jersey wystartowały w turnieju twórczego rozwiązywania problemów. Pomysłodawcą tego turnieju był dr C. Samuel Micklus z Uniwersytetu Rowana w USA. W ten sposób narodziła się Odyseja Umysłu. Program początkowo rozwijany był tylko w Stanach Zjednoczonych. Obecnie w ponad dwudziestu krajach w Odysei Umysłu uczestniczy co roku kilkaset tysięcy osób. Pierwsza drużyna Odyseuszy w Polsce powstała w 1989 roku.

Politechniczny Klub Biznesu PKB+ wsparł finansowo udział zwycięskiej drużyny w tegorocznych rozgrywkach w USA.

11.04
2024
Ostatnie moderowane przez Ryszarda Markowskiego zebranie PKB+. czytaj
więcej

4 kwietnia 2024r. odbyło się ostatnie moderowane przez Ryszarda Markowskiego zebranie PKB+, który zarządzał klubem od ponad 20 lat. Od tejże chwili Klub rozpoczął działać w formule afiliacji ze Stowarzyszeniem Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Powołany został na dwuletnią kadencję nowy moderator Tomasz Klajbor oraz skarbnik Sławomir Ostrowski, który zastąpił ustępującą Ewę Kiepajło. W uznaniu za pracę i wzorowe pełnienie swoich obowiązków oboje ustępujący czonkowie klubu otrzymali podziękowania. Podczas zebrania powołano ponadto członków Rady Programowej Klubu, w skład której weszli: Bartosz Jakusz, Robert Magiera, Krzysztof Dolny, Jan Mioduski i Eugeniusz Wincek. 


27.11
2017
Wręczenie nagrody dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej czytaj
więcej

Podczas inauguracji roku akademickiego 2017/2018 przedstawiciele PKB+ wręczyli nagrodę najlepszej studentce Politechniki Gdańskiej Pani Katarzynie Długokęckiej z Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki.
Serdecznie gratulujemy!

05.12
2016
Przedstawiciele PKB+ w Konwencie PG czytaj
więcej

Decyzją Senatu Politechiki Gdańskiej z dnia 21 września 2016 roku, przedstawiciele PKB+ zostali członkami Konwentu PG na lata 2016 - 2020, w składzie:
1. Krzysztof Dolny
2. Bogdan Jakusz
3. Andrzej Kasprzak
4. Ryszard Markowski
5. Ryszard Trykosko

Konwent PG spełnia funkcję doradczą dla Rektora PG.

06.10
2016
Nagroda dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej 2015/2016 czytaj
więcej

Podczas inauguracji roku akademickiego, która odbyła się 4 października 2016r. w Auli Politechniki Gdańskiej, PKB+ wręczył nagrodę pieniężną dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej 2015/2016 roku.

Zaszczytny tytuł najlepszego studenta otrzymał p. Kamil Ciesielski, absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, kierunku Nanotechnologia. 

Serdecznie gratulujemy.

Dyplom PKB+ dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej.30.05
2016
Jaskółki Przedsiębiorczości 2015 czytaj
więcej

Jak co roku Politechniczny Klub Biznesu wspiera laureatów konkursu na najlepszy pomysł biznesowy "Jaskółki Przedsiębiorczości". Konkurs skierowany jest do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej i objęty jest Patronatem Rektora prof. Henryka Krawczyka. 

Do finału zakwalifikowano 11 prac, które prezentowane były na gali finałowej 31 maja 2016r na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Jury tegorocznych „Jaskółek przedsiębiorczości” nagrodziły trzy pomysły na biznes opracowane przez młodych politechników: system wspomagający organizację regat żeglarskich, automatyczny parking rowerowy oraz apteczka pierwszej pomocy psychologicznej. 

Politechniczny Klub Biznesu ufundował nagrody finansowe.

więcej informacji na stronie PG

Gratulujemy.

21.12
2015
Przyjęcie nowych członków czytaj
więcej

 Mocą głosowania większości kwalifikowanych członków, z dniem 6 listopada, do PKB+ wstąpiło osiem nowych reprezentantów, w skład których wchodzą:

1. Sławomir Wojtacki
2. Sławomir Ostrowski
3. Tomasz Grabowski
4. Małgorzata Mierzejewska-Kajut
5. Grzegorz Szulc
6. Mirosław Włas
7. Piotr Darski
8. Marcin Tomaszewski

Przyjęcie i wprowadzenie członków do klubu odbyło się podczas grudniowego zebrania PKB+.
Serdecznie gratulujemy!


02.10
2015
Nagroda PKB+ dla najlepszego studenta PG wręczona czytaj
więcej

Politechniczny Klub Biznesu PKB+, ufundował nagrodę specjalną dla Pani Agnieszki Kalinowskiej - najlepszej studentki Politechniki Gdańskiej roku akademickiego 2014/2015. 

Wręczenie nagrody pieniężnej, pochodzącej z własnych składek członków PKB+, w kwocie 4900 + 100 wraz z listem gratulacyjnym, odbyło się podczas centralnej inauguracji roku akademickiego 2015/2016 1 października 2015r. w Aulii Politechniki Gdańskiej.

Więcej na stronie Politechniki Gdańskiej 

Zobacz List Gratulacyjny wręczony Laureatce przez PKB+

17.06
2015
Jaskółki Przedsiębiorczości 2014 czytaj
więcej

Za nami kolejna edycja konkursu "Jaskółki Przedsiębiorczości", organizowanego przez Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.  

Kapituła konkursowa w składzie:
  • Krzysztof Balcerzak – Wiceprezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów, Członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB +,
  • Krzysztof Dolny: Właściciel Centrum Łazienek i Ogrzewania Femax. Członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB + ,
  • Ireneusz Osiński - Założyciel i właściciel Agencji reklamowej Filmpress,
  • Michał Kochański – prezes zarządu Foreto Software House oraz współwłaściciel agencji kreatywnej Form/Impress
wybrała trzy najlepsze projekty:

1. miejsce: Piotr Kamiński - doktorant Wydział EiA za projekt "Fitcollect"
2. miejsce: Paweł Jaworski - student Wydział Mechaniczny za projekt "Mój pomysł na biznes"
3. miejsce: Michał Mazurek - student Wydział Chemiczny za projekt "Elastendon"

Wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca br o godz. 13.15 w Sali Senatu PG podczas posiedzenia Senatu Politechniki Gdańskiej.

Członkowie Politechnicznego Klubu Biznesu ufundowali nagrody finansowe.

24.04
2014
Konwent PG czytaj
więcej

Przedstawiciele PKB+ są członkami Konwentu PG powstałego 12 grudnia 2012 r. Konwent to organ opiniodawczo-doradczy, wspierający uczelnię, powołany zgodnie z Ustawą o szkolnictwie wyższym i statutem PG. Na jego forum odbywa się wymiana doświadczeń i informacji, wyrażane są opinie oraz prowadzone konsultacje w przedmiocie:
  • kierunków rozwoju uczelni w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym,
  • nawiązywania kontaktów z otoczeniem gospodarczym,
  • bieżących i perspektywicznych potrzeb pracodawców oraz rynku pracy,
  • współpracy uczelni z władzami państwowymi i samorządowymi oraz innymi podmiotami.
Czlonkowie PKB+, którzy jednocześnie są członkami konwentu PG to Andrzej Kasprzak (Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.) oraz Ryszard Trykosko (Gdańskie Inwestycje Komunalne Sp. z o.o.).

28 marca 2014 r. nominację do Konwentu otrzymał również Georgis Bogdanis (Microsystem Sp. z o.o.). O ostatnim wydarzeniu przeczytają Państwo w Piśmie PG 1/2013 str. 7-8.