Nagrody

Ważne nagrody i wywiady z członkami PKB+

02.01
2018
Laureaci Orła Pomorskiego 2017 zwiń
opis

Firma Polmor z Bytowa otrzymała tytuł Laureata Orła Pomorskiego 2017r.
Laureatem Orła Pomorkiego Innowacyjności 2017 została firma EKOINBUD. 

Serdecznie gratulujemy.

02.03
2017
Nagroda Primum Cooperatio dla prof. Janusza Rachonia czytaj
więcej

Prof. Janusz Rachoń, członek PKB+, 24.02.2017 r. otrzymał nagrodę Primum Cooperatio, czyli Nade Wszystko Współpraca. Nagroda przyznawana jest naukowcom przyczyniającym się do wspierania i realizowania innowacyjnych przedsięwzięć. 

Serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji na stronie biuletynu PG - czytaj

13.02
2017
Krzysztof Balcerzak otrzymał medal BENE MERITO ET MERENTI czytaj
więcej

Krzysztof Balcerzak, członek PKB+, otrzymał medal BENE MERITO ET MERENTI, przyznany przez Rektora Uniwersytetu Gdańskiego za wieloletnią współpracę w kształceniu menedżerów dla polskiej gospodarki.

30.01
2017
Kreatora Budownictwa Roku 2016 czytaj
więcej

Wydawnictwo PIIB (Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa) przyznało tytuły Kreatora Budownictwa Roku 2016. Wśród wyróżnionych firm znalazła się KELLER Polska Sp. z o.o., dla której dyplom odbierał m. in. członek PKB+, Jerzy Świniański - Dyrektor Handlowy Spółki.

Więcej pod linkami:
Inżynier Budownictwa
Gala Kreator Budownictwa 2016

29.02
2016
Ryszard Trykosko nominowany do PAN czytaj
więcej

Ryszard Trykosko, członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+, przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz członek Konwentu PG, został powołany w skład Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk na kadencję obejmującą lata 2016-2020. Nominację odebrał 19 lutego 2016 r. z rąk Dziekana Wydziału IV Nauk Społecznych Technicznych Polskiej Akademii Nauk – prof. Antoniego Rogalskiego.

Ryszard Trykosko jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego, Technologii i Organizacji Budownictwa oraz Studium Podyplomowego w zakresie technologii, organizacji i zarządzania w budownictwie na Politechnice Gdańskiej. Ukończył również warsztaty menedżerskie dla wyższej kadry kierowniczej Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów (I i II stopień) oraz Studium Menedżerskie „Top Menedżer 2000” Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Ma za sobą bogatą karierę zawodową, uwieńczoną wieloma sukcesami. Obecnie pełni funkcję prezesa Zarządu Gdańskich Inwestycji Komunalnych i przewodniczącego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Komitet, w którym zasiądzie Ryszard Trykosko, zawiązany w 1952 r. zajmuje się podejmowaniem działań służących rozwojowi budownictwa oraz wykorzystaniem osiągnięć w tej dziedzinie. Współpracuje również z międzynarodowymi organizacjami naukowymi.

11.06
2015
Nagrody 2Pi Group czytaj
więcej

Nagroda w konkursie KAMPANIA SPOŁECZNA ROKU 2014 - maj 2015
Agencja 2Pi Group wygrała konkurs Kampania Społeczna Roku 2014. Projekt „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”, realizowany dla Gdańsk Transport Company S.A., został doceniony w kategorii Akcje Zaangażowane Firm (CSR).

Pomysłodawcą i realizatorem kampanii jest 2Pi Group, laureatka m.in. nagrody "Lider dialogu z interesariuszami" Deloitte oraz PKPP Lewiatan. Firma 2Pi Group jako jedna z pierwszych na rynku ukierunkowała swój model biznesowy na rozwój i promocję działalności odpowiedzialnej społecznie. Poza przygotowaniem kampanii i programów społecznych, specjaliści firmy zaangażowani są w doradztwo komunikacyjne dla firm oraz inwestycji, wdrażanie oraz audyty strategii CSR, jak i działania mające na celu wspieranie rozwoju ekonomii społecznej.

Oceniający kampanie podkreślili, że projekt „Bezpieczeństwo, moje drugie imię” zasługuje na nagrodę ze względu na zidentyfikowanie przez inicjatorów istotnej bariery w rozwiązaniu określonego problemu społecznego i dostarczanie odbiorcom konkretnych narzędzi do działania. Agencja 2Pi Group we współpracy z GTC S.A., koncesjonariuszem Autostrady AmberOne A1, zwróciły szczególną uwagę na bezpieczeństwo podróżnych, zidentyfikowały istotne problemy społeczne i zrealizowały przeciwdziałające im praktyczne działania edukacyjno-informacyjne.

2Pi Group posiada w swoim dorobku również inne nagrody: 

Prestiżowa nagroda CSR dla firmy 2Pi Group - kwiecień 2014
Działania na rzecz promocji i realizacji dialogu społecznego w obszarze infrastruktury energetycznej zostały docenione! Kampanią „Razem o łupkach”, wdrażającą program aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampanii informacyjnej opartej o model partycypacji społecznej, 2Pi Group zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Lider dialogu z interesariuszami”.

Konkurs organizowany, przez Konfederację Lewiatan i Deloitte Advisory, realizowany we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Polską Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 2Pi Group została uhonorowana obok takich firm jak Orange Polska czy Polskie LNG.


Nagroda VIDICAL 2014 - styczeń 2014
Kalendarz autorstwa 2Pi Group „12 zasad ORLEN GAZ” został nagrodzony srebrnym medalem na Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2014.

Konkurs, który współorganizuje Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, powstał, by uhonorować zleceniodawców i twórców w mistrzowski sposób posługujących się sztuką poligrafii, fotografii, ilustracji i typografii. Vidical jest corocznym konkursem kart i kalendarzy organizowanym prawie przez ćwierć wieku.
Jury tej prestiżowej imprezy stanowią uznane postacie ze świata sztuki, kultury i mediów. Co roku Jury się zmienia, a w jego skład wchodzą fotograficy, malarze, poligrafowie, rysownicy, graficy i ludzie związani ze sztuką. Przewodniczącym Jury Konkursu VIDICAL jest zawsze prof. Stanisław Wieczorek, wykładowca ASP w Warszawie. Wszystkie nagrodzone prace przechodzą do historii, wzbogacając zbiory Muzeum Narodowego w Poznaniu.

15.01
2015
Medal im. Ignacego Mościckiego dla prof. Rachonia czytaj
więcej

Polskie Towarzystwo Chemiczne wyróżniło prof. Janusza Rachonia Medalem im. Ignacego Mościckiego. Odznaczenie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia z zakresu technologii chemicznej.

– Moja satysfakcja jest podwójna. Zawsze jest przyjemnie, gdy znajduje się uznanie w swoim środowisku. Ponadto Prezydent RP prof. Ignacy Mościcki w latach dwudziestych ubiegłego wieku sprowadził do Polski prof. Jana Czochralskiego, jednego z najsłynniejszych i najwybitniejszych polskich naukowców, który po roku 1945 został niesłusznie objęty infamią. Od roku 1990 angażowałem się w trudny proces rehabilitacji prof. Czochralskiego, uwieńczony pełnym sukcesem. W roku 2012 prof. Czochralski został zrehabilitowany. Sejm RP ogłosił rok 2013 Rokiem Jana Czochralskiego, a ja miałem honor przygotowania uzasadnienia do tej uchwały sejmowej – mówi prof. Janusz Rachoń.

Prof. Janusz Rachoń kieruje Katedrą Chemii Organicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Jest specjalistą z zakresu syntezy organicznej, chemii organicznej fosforu – syntezy związków biologicznie czynnych stosowanych w medycynie, rolnictwie i przemyśle. Bada mechanizmy reakcji. Ma na swoim koncie kilkanaście patentów oraz kilka wdrożonych technologii, w tym opracowane oryginalne technologie leków, produkowanych w Polpharmie. Najbardziej znany jest nowej generacji lek przeciw osteoporozie Ostemax 70 Comfort.

Za swoją działalność naukową i wdrożeniową otrzymał prestiżowe nagrody i odznaczenia m.in. dwie Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP (2005 i 2014 rok).

Wręczenie Medalu im. Ignacego Mościckiego odbędzie się we wrześniu podczas 58. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 21-25 września 2015.

Medal im. Ignacego Mościckiego wręczany jest od 2000 roku. Do tej pory przyznano go dziesięciu profesorom.

18.06
2014
Piotr Krzyżanowski laureatem plebiscytu Orzeł Pomorski czytaj
więcej

11 czerwca w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyła się XI edycja Plebiscytu Orzeł Pomorski. Jednym z laureatów nagrody został członek PKB+ - Piotr Krzyżanowski - właściciel Ośrodka "Zielona Brama" z Przywidza.

Plebiscyt organizowany jest przez redakcję Magazynu Pomorskiego. Patronat nad nim objęli Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Ryszard Stachurski - Wojewoda Pomorski.

29.05
2014
Stanisław Gierszewski Biznesmenem Roku 2013 czytaj
więcej

Trzy godziny trwały nominacje i wybór Biznesmena Roku 2013 oraz nagrodzenie sześciu Biznesmenów 25-lecia Pomorza.

Te trzy uroczystości odbyły się w sobotę 24 maja w gdańskim Dworze Artusa. Po zakończeniu około półgodzinnych obrad, przewodniczący jury Mieczysław Struk odczytał podjęty werdykt: – Pomorskim Biznesmenem Roku 2013 został wybrany Stanisław Gierszewski, za to, że z zadłużonej doprowadził do obecnie znakomicie prosperującą gdańską firmę Pomorskie Centrum Hurtowe RËNK.

Imprezę zakończyło wystawne przyjęcie w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

23.04
2014
Sint Sua Praemia Laudi dla Jana Mioduskiego czytaj
więcej

Sint Sua Praemia Laudi to coroczna nagroda przyznawana przez Wojewodę Pomorskiego za promowanie i działania na rzecz regionu.

Laureatem nagrody Wojewody Pomorskiego Sint Sua Praemia Laudi za rok 2013 w kategorii Gospodarka został członek PKB+ Jan Mioduski, prezes firmy Techno-Service S.A.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w piątek, 11 kwietnia 2014 r., w Sopockim Belwederku.