Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

Enbio Sp. z o.o.

Biopaliwa
www.enbio.pl

O firmie

Firma ENBIO Sp. z o.o. istnieje od roku 1996, jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie zaopatrzenia w biopaliwa stałe. Oferujemy wysoce wydajne i sprawdzone od lat paliwa przyjazne środowisku: brykiety drzewne i słomowe, pellety granulat drzewny i słomowy, drewno opałowe i kominkowe. Dodatkowo oferujemy kotły do wydajnego spalania wszelkiego typu biopaliw. Pomagamy i doradzamy w doborze urządzeń i projektowaniu kotłowni.

Skala przerobu odpadów drzewnych wynosi obecnie ok. 12 000 ton rocznie, zaś łączna ilość dostarczanych do odbiorców biopaliw wynosi ok. 15 000 ton rocznie.

Dzięki wykorzystaniu najlepszych technologii możemy poszczycić się wyrobami najlepszej jakości, a dzięki młodej i bardzo dobrze wykwalifikowanej kadrze podstawą naszej pracy jest solidność i rzetelność działania.
Siedziba firmy i zakład produkcyjny mieszczą się w Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).
 
Zostaliśmy wyróżnieni Bursztynową Złotówką 2003 i zdobyliśmy tytuł Klienta Roku Banku Ochrony Środowiska Oddziału w Gdańsku w roku 2003, co podkreśliło nasz wkład w działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Misją naszej firmy jest zapewnienie kompleksowego zaopatrzenia w biopaliwa stałe, czyli paliwa wydajne, energetyczne, czyste i przyjazne środowisku.

Przedmiot działalności

Firma Enbio specjalizuje się w produkcji i sprzedaży biopaliw i kotłów grzewczych.

Biopaliwa:
  • brykiet drzewny i słomowe
  • pelety
  • drewno kominkowe
  • inne biopaliwa: zrębki drzewne, kora drzew iglastych i liściastych, zrzyny, okorki, trociny opałowe
Kotły grzewcze:
  • kotły zgazowujące drewno/brykiety (na tzw. gaz drzewny),
  • bezobsługowe kotły na brykiety lub pelety z automatycznym dozowaniem paliwa.

Kontakt

ENBIO Sp. z o.o.
ul. Mickiewicza 10
83-262 Czarna Woda

Tel.: 58 58 77 960
Fax.: 58 58 78 288
E-mail: enbio@enblo.pl