Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

Glencore Polska Sp. z o.o.

Rolna, Surowcowa
www.glencorepolska.pl

O firmie

Glencore International AG jest jednym z największych światowych dostawców szerokiej gamy towarów i surowców dla odbiorców przemysłowych. Nasza działalność opiera się na trzech głównych sektorach:
  • handel surowcami mineralnymi i metalami
  • handel surowcami energetycznymi
  • handel produktami rolnymi
Więcej informacji na temat działalności firmy Glencore International AG w sektorze handlu minerałami i metalami znajdziesz: www.glencore.com

Glencore Polska powstała w marcu 1997 roku na bazie przedstawicielstwa - Polish Branch Office, szwajcarskiej firmy Glencore International AG, działającego w Gdańsku od 1993 r. Aktualnie, podstawową działalnością jest handel oraz przechowalnictwo produktów rolnych w kilku elewatorach i magazynach płaskich. Jesteśmy liderem w branży zbóż i rzepaku w Polsce. Poprzez nasze spółki stowarzyszone (Glenport Sp.z o.o., Lubmin Oils GmbH) Glencore Polska jest liderem w świadczeniu usług przechowalniczych i usług związanych z tłoczeniem rzepaku. Od 1999 roku współpracujemy z Agencją Rynku Rolnego. Nasza działalność jest zgodna z europejskim systemem GMP+ i ISCC gwarantującym produkcję bezpiecznej żywności oraz ochronę środowiska.

Przedmiot działalności

Glencore Polska zajmuje się obrotem, przechowywaniem, przeładunkiem i transportem:
  • zbóż : żyta, pszenicy, jęczmienia, owsa, kukurydzy, pszenżyta
  • ziaren roślin oleistych: rzepaku, słonecznika, soi
  • olei spożywczych: olej słonecznikowy, olej sojowy, olej rzepakowy
  • śrut zbożowych: śruta sojowa, śruta słonecznikowa, śruta rzepakowa

Dysponujemy powierzchnią składową w ponad 30 elewatorach w Polsce, posiadamy własną powierzechnię składową w Czarnogłowach, Elblągu, Kętrzynie i Pyrzycach, a także w elewatorze „Ewa” w Szczecinie. Stale współpracujemy z przedsiębiorstwami i rolnikami udostępniającymi taką przestrzeń w całej Polsce.

Kontakt

Glencore Polska Sp. z o.o.
ul. Cypriana Kamila Norwida 2
80-280 Gdańsk

Tel. (+48) 58 345 17 07
Fax (+48) 58 345 17 06