Firmy członków PKB+

Poznaj firmy reprezentowane przez członków PKB+

Biuro Techniczne Tuscher

Budownictwo, Technika fasadowa, Fizyka budowli
www.bttuscher.pl

O firmie

Biuro Techniczne Tuscher specjalizuje się w problemach nowoczesnej techniki fasadowej i praktycznej fizyki budowli. Zostało zarejestrowane w Ewidencji Gospodarczej m. Gdyni 02.07.2004 i bazuje na dorobku działającego uprzednio pod tą samą nazwą w formie spółki cywilnej Biura Technicznego oraz doświadczeń zawodowych założyciela firmy - inż. Jerzego Tuscher, zdobytych podczas jego wieloletniego pobytu w Niemczech i pracy w renomowanych firmach projektowych i doradczych - Ingenieurbüro Schalm we Frankfurcie nad Menem oraz w PBI-Glass w Wiesbaden i związanej z tym pracy mn. jako członka zespołu projektowego przy realizacji obiektów nowego Terminalu 2 na lotnisku we Frankfurcie nad Menem oraz jako prowadzącego projekt elewacji zespołu budynków "Der Neue Zollhoff" w Dusseldorfie autorstwa F. O. Gehry.

Interdyscyplinarny zespół pracowników i stałych współpracowników Biura składający się z architektów, konstruktorów oraz specjalistów w zakresie fizyki budowli, gwarantuje kompleksową obsługę wszystkich, także najbardziej skomplikowanych i nietypowych projektów dot. problemów związanych z kształtowaniem zewnętrznej powłoki budynków i budowli.

Biuro Techniczne Tuscher oferuje swoje usługi zarówno przy poszukiwaniu właściwej koncepcji elewacji jak i przy doborze optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych dla istniejących koncepcji architektonicznych, jest w stanie zaoferować oczywiście również pełny zakres obliczeń statycznych oraz niezbędne analizy termiczne i akustyczne oraz pomiary termograficzne dla wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych. Ten rozległy zakres usług jest realizowany przez zespół 14 specjalistów zatrudnionych w siedzibie firmy w Gdyni i w oddziale w Warszawie oraz ze współpracujących od lat i sprawdzonych firmach partnerskich.

Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów od chwili rozpoczęcia prac nad koncepcją obiektu aż do momentu odbioru końcowego, jako profesjonalny i kompetentny partner.

Przedmiot działalności

Fizyka budowli - opracowanie optymalnej ekonomicznie ogólnej koncepcji komfortu cieplnego i akustycznego dla obiektu wraz z wyjaśnieniem obowiązujących urzędowych i lokalnych wymagań w tym zakresie, dot. ogólnych problemów praktycznej fizyki budowli tj.:
  • Akustyki,
  • Termoizolacji,
  • Oświetlenia.

Technika elewacji - projektowanie i doradztwo techniczne w zakresie wszelkich elementów zewnętrznej powłoki budynków:
  • przeszklone ściany osłonowe o konstrukcji aluminiowej, stalowej bądź drewnianej;
  • okładziny elewacyjne metalowe - stal, aluminium, miedź, tytan-cynk;
  • okładziny elewacyjne ceramiczne lub wykonane z kamienia naturalnego;
  • prefabrykaty betonowe, elewacje z klinkieru.

Kontakt

Biuro Techniczne Tuscher
ul. Bukowa 8/1
81-515 Gdynia

tel. (058) 668 10 50
fax (058) 668 10 51
email: biuro@bttuscher.pl